לך ירושלים – מרתון סיורי חינם ביום ירושלים

21-22.5 | יום ירושלים | הסיורים ללא תשלום | ההשתתפות בהרשמה מראש

כל הסיורים מתחילים במגדל דוד אלא אם צוין אחרת בפירוט הסיור

ההרשמה נפתחה!

מורי דרך אוהבי העיר מצדיעים לה ביום ירושלים במרתון סיורים חד פעמי ללא תשלום!

לרגל יום חגה של העיר, התאספו מיטב מורי הדרך שהעיר שבתה אותם ואספה אותם אל חיקה והם מחזירים לה אהבה גדולה, שנים של סיורים מאות אלפי תיירים שוקקים ברחובותיה. גם בימים אלה – לא משאירים את העיר לבד וביום החגיגי שלה באים לנשום ולהנשים אותה.

מורי הדרך המשתתפים:

רחלה אבגי – נולדה בעיר, בילתה בה חלק ניכר משנותיה, מרבה לחקור, להתעמק בעיר ומובילה סיורים קולינריים בשווקים, סיורי דתות, סיורי מורשת וזהות, סיורי פולקלור להכרת הרב תרבותיות של ירושלים, סיורים חגים ומועדים ועוד. רחלה וירושלים הן סיפור אהבה שאינו נגמר.

רחל כהן – מגדול ועד קטן "לכל אחד יש עיר ושמה ירושלים"… דורות של משפחתה שבויים בחלומה, אהבת העיר זורמת בדמה ומסתורי העיר העתיקה מהלכים עליה קסם. רחל מדריכה בתוך החומות ומחוץ להן בכל רחבי העיר.

לביא פאנו – בסוף כל המשפטים הארוכים, המילים היפות, ישנן ארבע אותיות שמכילות את הכל: א ה ב ה. אחרי שנים של הדרכה, עדיין קם בשמחת בוקר לידיעה שגם היום ידריך בעיר, יפגוש בה ויגלה את נסתרותיה לכל מי שרק חפץ. אם לא ביום חגה, כ"ח באייר, יום ירושלים, מתי כן?

ניר אורטל – מורה דרך המתמקד בירושלים, גדל בעיר כל חייו ואוהב ללכת לאיבוד בין אבניה, סודותיה ואנשיה. חוקר ירושלים ועובד ביד בן-צבי, ממקימי המיזם "חלון להר ציון".

שירה ברויאר – גדלה בירושלים וחוותה את העיר – זו שבמקורות וזו שבמציאות, על אנשיה, בתיה וסודותיה. מורת דרך ואשת חינוך, בעלת תואר שני בהיסטוריה של עם ישראל, מרצה באוניברסיטה העברית וחוקרת את שכונת אבו תור לדורותיה. אוהבת מאד להדריך בירושלים וסביבותיה, בדגש על סיפוריהם ומעשיהם של האנשים הקטנים והגדולים.

דודי לסגולד – הגיעה לארץ לראשונה בגיל 8, התחברה לאווירה המיוחדת ולכל המקומות הקסומים בירושלים, גדלה עם הזיכרונות הקסומים, עד שעלתה לארץ. החלה להדריך לפני כ-10 שנים ובכל יום מחדש הקשר שלה לירושלים מתחזק. ירושלים, היא ביתה בו היא מארחת את כל המבקרים הרוצים לגלות את יופיה של העיר.

יהושע הירש – מציין בימים אלה יובל שנות הדרכה בהן החדיר במטיילים את ירושלים על מגוון הסיפורים, הצבעים האנושיים והריחות של בירת הנצח של עם ישראל. מנצל כל דקה פנויה לסייר ברחבי העיר ותמיד מוצא פינה חדשה לא מוכרת, או זוית חדשה שלא חשב עליו קודם. "ארץ ישראל ללא ירושלים, כגוף ללא נשמה".

רעות אוחיון – החלה את דרכה בהדרכת ירושלים לפני קצת יותר מעשר שנים ומהרגע שהגיעה לעיר התאהבה בה – מרגישה שבירושלים יש על מה להישען, הולכת על שנים של היסטוריה ומגשימה חלומות של כל-כך הרבה אנשים. הדריכה ישראלים מכל קצוות הארץ, הגילאים והסוגים ואצל כולם רואה את אותו ניצוץ מיוחד שירושלים מעוררת גם אצלה.

ארנון ברוקשטיין – מהוותיקים והמנוסים במדריכי ירושלים, באופן עצמאי, ומטעם המובילים בגופי ההדרכה בירושלים. כתב את טקסט המדריך הקולי הראשון של מוזיאון מגדל דוד, שירת כמפקד יחידת חינוך והדרכה "יחידת הסברה רובע יהודי", בכל תואר M.A מהמכון ליהדות זמננו ותואר נוסף בלימודי היסטוריה של עם ישראל, מחשבת ישראל ומסיים תכנית לימודים ארבע שנתית לקראת "סמיכה" רבנית מסורתית, ממכון שכטר.

מוטי שושן – גדל בקרית שמונה, הגיע לירושלים אחרי מגורים בברלין וגילה שירושלים היא מקום שחוזרים אליו. בסיוריו מבקש לחקור, להעלות תאוריות חדשות וופרספקטיבות מפתיעות, ובעיקר למצוא את "חיתוך הזהב" בין שלל התרבויות החולקות באהבה לירושלים.