פורום נגישות

פורום הנגישות – מפגש ראשון

מוזיאון מגדל דוד בירושלים בשיתוף איגוד המוזיאונים ואיקו"ם ישראל מזמינים לפורום הלאומי הראשון לנגישות ושילוב במוזיאונים בישראל.

אנו פועלים להפיכת המוזיאון לנגיש ומכיל ככל האפשר עבור ילדים ומבוגרים בעלי מוגבלויות – תוך התחשבות באילוצים הנובעים מכך שמדובר במצודה בת אלף שנה!

במסגרת תהליך השדרוג הנרחב של המוזיאון  אשר נמצא כעת בעיצומו, יונגשו מפלסי המצודה באמצעות שתי מעליות: האחת בסמוך לכניסה המערבית, שתוביל למפלס התצוגה המרכזי של המוזיאון והשנייה בחומה המזרחית, שתוביל אל הגלריות במפלס העליון של המצודה. אנחנו רואים בהנגשה חשיבות עצומה - והזדמנות להתקדם עוד יותר לעולם חדש, שוויוני ונגיש יותר.
ההצלחה שלנו בתהליכי ההנגשה כבר הובילה ליצירתו של פורום מוזיאונים ואתרי מורשת בירושלים והסביבה. כעת הפורום מתרחב לרמה הארצית בעזרת איגוד המוזיאונים ואקו"ם ישראל.

אנחנו מזמינים את כל מי שמעוניין לפתוח את התרבות לכו-לם באופן הנגיש והמיטבי ביותר, במיוחד בימים המאתגרים הללו, להצטרף לכנס מרתק בנושא.

הפורום יתכנס לראשונה במתכונת וירטואלית וידון כיצד השפיעה מגפת הקורונה על נגישות במוזיאונים. הפורום יהיה בהשתתפות נציגים ממוזיאונים מובלים בעולם כגון  גב' בת' זיבארת', מנהלת תחום נגישות במוזיאוני סמית'סוניאן בוואשינגטון וקרוליין סמית', מהמוזיאון הלאומי של בריטניה בלונדון, ומכהנת כיו"ר רשת נגישות של מוזיאונים בבריטניה ובכירים נוספים.


בת' ז'יבארט, מנהלת נגישות ב19 מוזיאוני סמית'סוניאן, המוזיאונים הלאומיים של ארצות הברית, תדבר על נושא שילוב הנגישות בפתיחה מחודשת של מוזיאונים.


קרוליין סמית', מהגלריה הלאומית, המוזיאון הלאומי של בריטניה, ויו"ר משותף של רשת SEND)Special educational needs and disabilities) בבריטניה תעסוק בנושא: כיצד לספק בימי הקורונה, את מה שמשפחות SEND באמת זקוקות ממוזיאונים וגלריות, לאחר התייעצות עם קהלים ועמיתים ברחבי בריטניה.
.
המפגש הראשון יהיה פתוח לקהל הרחב וישודר לייב בפייסבוק האיגוד באנגלית בליווי כתוביות.

כמה פרטים חשובים
Calendar
תאריך
יום רביעי
18.11.20
מוזיאון מגדל דוד
שעות
17:00 - 15:00
1
לצפייה באירוע
לחצו על הכפתור למעלה