היתרון הירושלמי

גן חובה
הסידרה "חגיגה בירושלים" בשיתוף מוזיאון מגדל דוד, צמד פרלוד ותיאטרון בית אבי-חי

מוזיאון מגדל דוד – ביקור באתר
הילדים מתקשטים בבגדים ובאביזרים חגיגיים, יוצאים בתהלוכה, בשירה ובריקוד ברחבי המצודה, חווים את השמחה וההתרגשות אשר ליוותה את החוגגים שהגיעו לירושלים בעת העלאת ארון הברית ובשלושת הרגלים, ולומדים כיצד נראתה העיר בימי החג החשובים הללו. הפעילות מלווה בחוברת משימות צבעונית.

מקום הפעילות: מוזיאון מגדל דוד

משך הפעילות: שעתיים
עלות הביקור לגן: 450 ₪ . עד 30 ילדים
טלפון להזמנות: 02-6265347
דוא"ל: education@tod.org.il


 

צמד פרלוד – מופע מוסיקה בקונצרט
דרך המוסיקה, הילדים יחוו את ההכנות לעליה לרגל, את החוויות של ההליכה והדרך לירושלים, וישירו את השירים של החגים השונים. הצמד יציג עצמו בפני הילדים ויסביר להם על הכלים שהביאו עימם. יוסבר לילדים שבהמשך לביקור במגדל דוד, ולסיפור העלייה לרגל, תופעל "מכונת הזמן" והם יחזרו לתקופה של בית המקדש. לאחר שחוזרים אחורה בזמן באמצעות קטע מוזיקלי – הצמד יציג עצמו כנגנים של בית המקדש, והם יספרו לילדים באילו כלים היו מנגנים פעם. הם יאזינו לקונצרט על המנהגים בחגים בעיר העתיקה, כמו שהם ראו במוזיאון מגדל דוד.

מקום הפעילות: גן הילדים
משך הפעילות:50 דקות
עלות המופע: 900 ₪
טלפון: 050-3202323
דוא"ל: yaara.roee@gmail.com


 

תיאטרון לילדים בית אבי-חי – מופע במה
ההצגה "יום אחד בירושלים" מבוססת על אגדה תלמודית העוסקת בציווי שקיבל שלמה המלך לבנות את בית המקדש ללא שימוש בכלי ברזל. העיבוד הבימתי עוסק ברצון של שלמה המלך לבנות את ירושלים כולה ללא שימוש בכלי ברזל, ובמאבק בין שני המלכים – המלך שלמה ואשמדאי מלך השדים, על טיבה של ירושלים – לשלמה המלך יש חלום לבנות את ירושלים כעיר השלום. מלך השדים מבטיח לסייע לו במשימה, אך בעורמה הוא כובש את השלטון והורס את החלום. מאבק בין שני מלכים על טיבה של ירושלים.

מקום הפעילות: בית אביחי
משך הפעילות: 45 דקות
עלות המופע: 3,120 ₪. עלות לגן בהשתתפות 3 גנים 1,040 ₪ , בהשתתפות 4 גנים 780 ₪ .
טלפון להזמנות: 054-2044666
דוא"ל: brachil@gmail.com

מחלקת חינוך והדרכה
טלפון: 02-6265347
פקס: 02-6264014
education@tod.org.il