קפה רסטורנט - מסעדות פתוחות

הכה את המומחה – זהה את המשקה!

נכתב ע"י: קהילה כותבת
|
07/11/2018
381

"מכל מאורות הג'ין בכל הערים בכל העולם, היא נכנסה דווקא לשלי"

ישרו את החצאית וסדרו את העניבה – מוזאון מגדל דוד ופסטיבל מסעדות פתוחות מזמינים אתכם למסע אל שנות השלושים העליזות בירושלים. אוכל, שתייה, מוזיקה ואווירה– בהשראת בר פינק שהפך לסמל הבוהמה הירושלמית.

כבר בראשית תקופת המנדט, ובהתאם לרוח האומה הבריטית, החלו להיפתח בירושלים בתי קפה ומרכזי בילוי. בין המוכרים שבהם הוא "פינק" שהוקם ב-1932 על ידי משה פינק והתמחה בקפה ועוגות קצפת.

86 שנה, מאז 1932, שהלילות בבר פינק המיתולוגי נראו כאילו נלקחו הישר מסרט הוליוודי. ואיך שלא? לאורך השנים הפך למוקד לעלייה לרגל לידוענים רבים – אלכסנדר פן, דן בן אמוץ, ארתור רובינשטיין, ליאונרד ברנשטיין, גינתר גראס, מרק שאגאל, קירק דגלאס, רומי שניידר, פול ניומן, דני קיי, ג'ון סטיינבק, מרתה גרהאם, קלוד לנצמן, סימון דה בובואר, שירלי מקליין ועוד התענגו על השניצל הוינאי והקוויאר. פוליטיקאים רמי מעלה קיימו פגישות חשאיות, קצינים בריטים לגמו ג'ין מיובא, אמנים חסרי פרוטה שילמו על קערת גולאש באיורים, ואנשי הבוהמה שרבטו גסויות בספר האורחים.

הוא נסגר בשנת 2005 לאחר 73 שנות פעילות.

עם שחזורו המרגש של הבר "פינק" בתערוכת "לונדון בירושלים" וכמחווה לימי המנדט העליזים והאלכוהוליים, הרכבנו עבורכם שאלון מומחים למשקאות מעשורים שונים.

בחנו את עצמכם:

 

ועכשיו – גם אם צלחתם את השאלון וגם אם לא, אנחנו מזמינים אתכם לערב חד פעמי לפסוע אל תקופת המנדט ולהרגיש לערב אחד כמו בתוך סצנה מסרט.

בכניסה יברך אתכם המוזג עם כוס משקה שילוו במנת פתיחה קלה – הרינג או תבשיל גולאש (כדי שיחליק טוב יותר בגרון). אחרי שהשיכר יזרום לכם בעורקים – וודאי תרצו להצטרף לריקוד סווינג סוער, אל תדאגו לגבי הצעדים.

בפינת המקטרות תוכלו לשמוע את הסודות המעניינים והכמוסים ביותר. ואם תרצו להתפנק באמת – הכנו לכם וריאציות עכשוויות בהשראת מנות הדגל של פינק.

  • שף אילן גרוסי על האוכל
  • בר הגטסבי על הקוקטיילים
  • The Betty Bears על המוזיקה
  • קוד לבוש – שנות השלושים

לכל הפרטים והזמנת כרטיסים >>

אולי יעניין אתכם גם:

כתיבת תגובה

יש לכם מה להגיד ?

*