צילום: יונתן הניג

זומבים, בראד פיט ומבוך אימה

נכתב ע"י: קהילה כותבת
|
22/08/2017
426

ההיסטוריה הלא מוכרת של מגדל דוד

מגדל דוד ידוע כאחד הסמלים הגדולים של ירושלים. רוצים להגיד ירושלים? תדביקו תמונה של מגדל דוד. המגדל שנראה למרחוק (ואם נדייק זהו המינרט, המגדל הגבוה שהיה חלק ממסגד בתקופה העבאסית)  מופיע בפרסומים לאירועים שונים כמו מרתון ירושלים, חמשושליים ועוד רבים וטובים ואף נצרב בזכרונם של הנכנסים לעיר העתיקה כאייקון ארכאולוגי ודתי עתיק.

עכשיו תחשבו – ארכאולוגי ודתי יש בכל פינה בירושלים, אבל על הצד האפל של המגדל שמעתם? ירושלים יושבת על אלפי שנות היסטוריה ומלחמות, יכול להיות שלא סיפרו לנו עליו? לקראת מבוך האימה במוזיאון מגדל דוד ב-30.8 יצאנו לחטט בארכיוני יוטיוב ולבדוק איך משלבים בין המגדל והסמל הירושלמי העתיק לבין אפלה, פחד ואימה.

  • נתחיל בסרטון רגוע יחסית. לירושלים אלפי שנות היסטוריה של מלחמות, ביניהן  הצלבנים מול המוסלמים, אז מה הגיוני יותר מאשר למקם כאן את העלילה של משחק המחשב המפורסם Assassin's Creed? עלילת המשחקים הבדיונית עוקבת אחרי המאבק ארוך השנים בין הטמפלרים, שמנסים להשיג שלום ורגיעה דרך שליטה וצייתנות, לבין החשישיים, מסדר מתנקשים מוסלמי שנקראים כך בשל השמועה על מנהגם לעשן חשיש. במשחק הראשון בסדרה חלק מהעלילה מתרחשת בירושלים של שנת 1191 והגיבור צריך להשיג חפצים ספציפיים, להסתתר ולהתנקש באויבים. בסרטון הזה תוכלו לראות את ירושלים כפי שמפתחי המשחק הציגו אותה, המשחק מתמקד בעיקר בכיפת הסלע ובהר הבית ולא רואים את מגדל דוד. אבל המשחק היווה השראה לקבוצות רבות של ספורטאי פארקור וכאן תראו כמה פארקוריסטים שמושפעים מהמשחק, מסתובבים בירושלים העכשווית.

  • כיוון אפל יותר הוא סרטוני אימה וזומבים. בסרט World War Z שצולם ב-2013 בכיכובו של בראד פיט, אחת הסצנות המרכזיות מתרחשת בירושלים. בעקבות מגיפת זומבים עולמית מגיע סוכן האו"ם, אותו מגלם בראד פיט, לירושלים. הזומבים כבשו את כל העולם – מלבד ירושלים וצפון קוריאה שנשארו בטוחות. על ירושלים קל להגן כי היא מוקפת חומה וצפון קוריאה… לא ברור למה.בסצנה הזאת אפשר לראות שהזומבים מצליחים לפרוץ לירושלים בעזרת "סולם גנבים" עצום. אם תסתכלו על הצילומים בהם רואים את ירושלים לא תזהו בניינים או שכונות מוכרות, כי הסרט צולם במלטה. כנראה שהמותג של ירושלים מספיק חזק כדי שיוכלו לצלם במקום אחר.

  • ולסיום סרטון זומבים ישראלי. דודי רובין ודניאל ששון יצרו ב – 2011 את סרטון האנימציה "LOOF". בסרטון רואים את סמ"ר בוכריס, חייל ששומר על מערת המכפלה, בערב יום כיפור. ברגע של חולשה מחלל בוכריס את הצום ומעורר את זעמם של אבות האומה הקבורים במקום. בוכריס, הופך לזומבי אף הוא בעזרת ה"לוף", המאכל הצה"לי מעורר הגועל, ומנסה להגן על המדינה מפני אברהם אבינו. בשלב הסיום, מרים אברהם אבינו את מגדל דוד ומנסה לשפד את בוכריס, אבל כוחו של הלוף גובר ובוכריס ניצל ממוות סופי.

 


חושבים שאתם אמיצים?? בואו להסתכל לפחד בעיניים! מוזמנים למבוך האימה ב-30.8 במגדל דוד. אם לא תמצאו את דרככם החוצה תמיד תדעו שיש מישהו שיחלץ לעזרתכם, בוכריס איש הלוף בעל הכוחות העל-אנושיים!

 

 

מעוניינים בסקירות נוספות? מוזמנים גם לקפוץ לבלוג שלי "אסקפיזם (בעברית בורחנות)" 

אולי יעניין אתכם גם:

כתיבת תגובה

יש לכם מה להגיד ?

*