פארקור על חמות העיר העתיקה

כושר למהדרין: ירושלים מתמתחת

נכתב ע"י: קהילה כותבת
|
15/03/2017
194

ירושלים היא בירת עם הספר, עיר של אקדמיה וספר הספרים, עיר של רוח ונשמה. אבל, עם קצת "רוח ספורטיבית" ניתן למצוא דיי בקלות את ירושלים האחרת, ירושלים של גוף, ירושלים של שרירים משתרגים וקלות רגלים.

מרתון ירושלים

מרתון ירושלים, צילום: ריקי רחמן

ירושלים מצטרפת לערים ספורטיביות נוספות: משנסת מותניים, מפשילה שרוולים ו – מתחילה לרוץ.
הרכסים והגאיות המרובים בעיר מהווים אתגר לא קטן לרץ המתחיל ולמרות זאת ענף הספורט צובר תאוצה – וכמעט בכל יום ובכל מזג האוויר ניתן להבחין בקבוצות, זוגות ויחידים, עם כלב או רק עם אוזניות רצים על פסי רכבת הקלה, בפארק המסילה, ברחוב קרן היסוד לרגלי תחנת הרוח של מונטיפיורי או בעצם בכל מקום אפשרי.

ביום שישי, ה -17 למרץ, תיעצר התנועה בצירים המרכזיים בירושלים לכבוד ריצת המרתון הבינלאומית. ירושלים מארחת את המרתון כבר בפעם השביעית ברציפות. אלפי רצים מכ-60 מדינות ברחבי העולם ומרחבי הארץ וישטפו את כבישי ירושלים בשלל צבעים, צבעי חולצות הרצים.
הם כמובן יעברו דרך נופים מרהיבים המספרים את סיפורה בן שלושת אלפי השנים דרך כפות הרגלים.

מרתון ירושלים

מרתון ירושלים, צילום: ריקי רחמן

לקראת המרתון ריכזנו עבורכם כמה מפעילויות הספורט שאירחנו אצלנו במוזיאון מגדל דוד. מעבר לזה שאנחנו חובבי ספורט ואנשים שבשבילם השמיים הם הגבול… המצודה הקסומה מהווה לוקיישן מבוקש עבור ספורטאים. הארכיטקטורה, המבנה והעיצוב מהווים אתגר מקורי במיוחד ואם תוסיפו לזה את ההשראה שהשאירו כאן כל "דיירי המצודה" הקודמים כמו הורדוס, הצלבנים, הסולטן סולימאן.. תקבלו חוויה קסומה במיוחד.

אז ככה נראים ריצה, קפיצה, דילוג וריקוד עם ניחוח היסטורי:

  • שימו לב! התמונות צולמו במגדל דוד והן להמחשה בלבד. ילדים ומבוגרים: לא לנסות  את זה לבד בבית

סלקליין: הגרסה "החובבנית משהו" של עולם הקרקס להליכה על חבל, כשהמרחק מהקרקע הוא לפי ראות עיניו ואומץ ליבו של המתרגל. נהוג לקשור את החבל לעצים גדולים. התרגול עובד בשני מישורים פיזי ומנטלי. האימון מחייב שימוש תמידי בשרירי הבטן והגב וכן שיווי משקל. כמו כן נצרכת תחושת מיקום, יציבות וקואורדינציה. בנוסף, נדרש פיתוח של יכולת ריכוז, רגיעה, בטחון עצמי והתמודדות עם פחדים. מורכב? אולי, אבל אלה שעוסקים בזה רק מחכים לפעם הבאה שבה יעלו על החבל

הת'ר לארסן במגדל דוד

הת'ר לארסן, צילום: ריקי רחמן

טיפוס אתגרי: כי מי לא חולם על היום שבו הוא יהיה תלוי בגובה של עשרה מטרים מחובר רק לחבל וטבעת מתכת? טיפוס אתגרי או "סנפלינג" ניתן למצוא לרוב בחופשות החגים על חומות העיר העתיקה. ועבור המשוגעים לדבר העיר מציעה אתרי טיפוס טבעיים ופתוחים כמו המצוק בן עשרים המטרים בגיא בן הינום.

Vibe Israel at Tower of David

Vibe ישראל, צילום: ריקי רחמן

פארקור: מדלג מאבן לאבן על חומת העיר העתיקה – פגשנו את אמאדי ווילאנד מברלין. הוא הגיע לביקור ועל הדרך החליט 'לקפוץ'.
"פארקור", הספורט אתגרי שמתרגל אמאדי, פותח בצרפת בשנות ה-90 ומשמעות שמו בצרפתית היא "דרך" או "מסלול". המטרה היא  להגיע מנקודה אחת לשנייה בצורה האפקטיבית והמהירה ביותר, כשזו כוללת קפיצה מגג לגג, דילוג על פחי אשפה, ניתור על גדרות והכל בחינניות, תוך חשיבה מהירה ובתנועה זורמת.

פארקור במגדל דוד

אמאדי ווילאנד, צילום: ריקי רחמן

קפוארה: אם התמזל מזלכם, הייתם יכולים לפגוש בסמטאות העיר העתיקה מופע מקפיץ במיוחד של צעיר חרדי, הלא הוא מיקי חייט –  אמן הקפוארה. מיקי שהתאהב בקפוארה החליט להביא את ה-VIBE הברזילאי לישראל וכשצפינו בריקוד ובתנועות הגוף שלו, לגמרי הבנו למה. הקפוארה היא סוג של אומנות לחימה ברזילאית בעלת שורשים אפריקאים המשלבת בתוכה יסודות ריקודיים, אקרובטיקה ומוזיקה, בקיצור פסטיבל רב חושי!

מיקי חייט, אמן קפוארה, צילום: ריקי רחמן

מיקי חייט, אמן קפוארה, צילום: ריקי רחמן

 

בסופו של יום, בין אם אתם מהרצים השלוחים ובין אם לא, פעילות גופנית בכוחה לא רק למנוע מחלות ולחטב קימורים אלא גם לשחרר מתחים ולגרום רוגע ושלווה. העיר מציעה מבחר צבעוני של דרכים להזיז את הגפיים ולהפעיל כמעט כל שריר – כל מה שאתם צריכים לעשות הוא רק לצאת ולבחור.

יום ספורט שמח!

 

 

 

 

15.3.2017, מרתון ירושלים, כתבה: יעל אלכסנדר, צילום: ריקי רחמן

 

אולי יעניין אתכם גם:

כתיבת תגובה

יש לכם מה להגיד ?

*