ימי חמישי בכותל המערבי

כומר, רב ומופתי נכנסים לפאב..

נכתב ע"י: קהילה כותבת
|
22/11/2017
294

כמה בדיחות בסגנון הזה כבר שמעתם?

אז זהו שהפעם לא מדובר בבדיחה, אלא כמו שאומרים מיטב הבמאים "מבוסס על סיפור אמיתי"

והלוקיישן? תתפלאו רק 50 דק מתל אביב!

כן כן! כמה מקומות ברחבי הגלובוס הנחשבים למקודשים לשלושת הדתות אתם מכירים?

שלוש הדתות המונותאיסטיות המרכזיות בעולם, היהדות, הנצרות והאסלאם חולקות אחת עם השנייה מקורות, דמויות, מנהגים, טקסטים וסיפורים מעוררי השראה שלא פעם הפכו לספרים, סדרות ושוברי קופות בבתי הקולנוע.

אבל בשונה מהנצרות בה צליינים עלו לרגל גם למוקדים נוספים באירופה ובשונה מהאסלאם המצווה לעלות לרגל למכה עיר הולדתו של הנביא מוחמד, ירושלים היא בשר מבשרו של העם היהודי וראשונה בפירמידת הכיסופים והשאיפות הרוחניות שלו.

יום חמישי בכותל

אחת הדוגמאות לכך שירושלים נטועה כל כך עמוק בלב היהודי היא ימי חמישי ברחבת הכותל המערבי, אם תגיעו באחד הבקרים של ימי חמישי לכותל המערבי תזכו לראות עשרות משפחות שעולות לרגל לשמוח בחגיגת בר המצווה של בניהם, מדובר באירוע מיוחד המאפשר ההצצה לשמחתם והתרגשותם הרבה של כל כך הרבה משפחות בו זמנית – הרבה אירועים שהופכים לאירוע אחד גדול – חוויה מרגשת ועוצמתית, גם אם אין לכם כל קשר אישי לשמחה.

בבואכם לאיזור בזמן החגיגות, מובטחים לכם לא רק ניגונים, תרועות שופר, תופים, מזמורים וצהלולים, סביר מאוד להניח שתצאו משם עם חופן סוכריות! אנחנו בהחלט ממליצים בחום.

שלוש דתות, אינספור סיפורים, עיר אחת

אנו נמצאים בשבועות אלה בעיצומה של הסדרה הראשונה מבין סדרות מסה תשע"ח, "עיר קדושה" סדרת סיורים מרתקת סביב הקשר הקדוש השוזר את שלושת הדתות ואת ההיסטוריה של העיר ירושלים עד היום.

במסגרת הסדרה יתקיימו 4 סיורים המפנים כל אחד זרקור לזווית הייחודית של כל אחת מבין הדתות ומערכות היחסים שלהן עם העיר ועם תהליך התקדשותה עבורן, הסיורים מזמינים למפגש עם הדתות והמטען ההיסטורי שלהן בדרך המרתקת ביותר הידועה לאדם, דרך הרגלים!

ממליצים להצטייד בביגוד חורפי ומצלמה!

מספר המקומות מוגבל!

לפרטים נוספים והרשמה>

 

אולי יעניין אתכם גם:

כתיבת תגובה

יש לכם מה להגיד ?

*