קרדיט צילום: רון קישינבסי

ראיתי עיר

נכתב ע"י: קהילה כותבת
|
30/08/2017
2,983

ירושלים ומגדל דוד בלילה כפי שטרם ראיתם

חודש אלול כבר כאן ואיתו, כמו כל שנה, מגיעים גם פזמוני הסליחות. אין מקום מתאים יותר לחוות, להרגיש ולהתחבר לאווירה המיוחדת של החודש ממצודת העיר הממוקמת בין העיר העתיקה לעיר החדשה  ומכילה בתוכה את כל הרגעים המיוחדים, המרגשים והמטורפים שרק עיר כמו ירושלים יכולה לייצר..חודש אלול הוא אמנם חודש הסליחות, אבל חודש אלול גם מסמל התחלות חדשות, שנה חדשה, אוויר ירושלמי שאי אפשר שלא להתמכר אליו.. ואצלנו יש את כל מה שצריך כדי לחבר בין אוויר הרים צלול כיין לבין מצלמה – מגדלים, תצפיות, מרפסות וגגות – כולם משקיפים על העיר מגובה עשרות מטרים (כולל התצפית הכי גבוה בעיר העתיקה בגובה 777 מ'!)

כ - 20 צלמים מנוסים הגיעו לצלם במוזיאון. קרדיט צילום: איתי מוניקדם

כ – 20 צלמים מנוסים הגיעו לצלם במוזיאון. קרדיט צילום: איתי מוניקדם

אנחנו רגילים לקבל בקשות לצילום במצודה: הצעות נישואין, זוגות ביום החתונה, סרטים היסטוריים, סרטוני תדמית ועוד ועוד… אבל כשאיתי מוניקדם פנה אלינו בבקשה להגיע יחד עם קבוצת צלמים ולצלם במצודה לאורך כל הלילה זה היה מסקרן במיוחד!

ואנחנו, שידועים בתור אוהבי אתגרים, נענינו גם הפעם ופתחנו את שעריה של המצודה בשעות יוצאות דופן – ואכן בתחילת החודש, אחרי הכנה קצרה, קבוצת הצלמים הנמרצים שהחליטו לוותר על לילה שלם של שינה, הביאו איתם פינג'ן ואספקת קפה שלא תבייש את מפעלי הקפה של עלית והגיעו למצודה באישון לילה ונהנו מקפסולה של היסטוריה מפוארת ומרתקת בתוך המצודה, עם הנוף המשגע של העיר העתיקה והעיר החדשה.

איתי מוניקדם, מארגן הקבוצה מספר:

"תרגיל ידוע בצילום הוא לקיחת נושא בודד, חקירתו וצילומו מזוויות שונות. ללא היכולת לברוח לנושא או תחום שונים, על הצלם להתמודד עם הנמצא מולו ועליו לסחוט את דוושת היצירתיות עד הסוף.

לאחרונה תרגילים מסוג זה מעניינים אותי. אני מוצא שזו דרך טובה לשנות מעט את החשיבה, לצאת מתלם יצירתי אחד ולפרוץ לסוג יצירה אחר. בניגוד לצילום היומיומי, אין התוצאה משנה אלא הדרך והתובנות המחלחלות לכל תהליך היצירה

אם תרגיל כזה מסקרן ברמה האישית, הוא מרתק פי כמה ברמה כאשר מדובר על קבוצה של צלמים החוקרים יחד מקום חדש ומוגדר. לפני כשבוע התאפשר לי ליזום לילה לבן צילומי יחד עם מגוון צלמים וצלמות מוכשרים שהתכנסו כולם במקום אחד מחצות ועד זריחה".

אז תמונה שווה יותר מאלף מילים והתוצאות לפניכם

ואנחנו? כבר באתגר הבא!

קרדיט צילום: שי פרי

קרדיט צילום: שי פרי

קרדיט צילום: יאיר זקס

קרדיט צילום: יאיר זקס

קרדיט צילום: רונן רימר

קרדיט צילום: רונן רימר

קרדיט צילום: רועי ארבס

קרדיט צילום: רועי ארבס

קרדיט צילום: תום שפירא

קרדיט צילום: תום שפירא

קרדיט צילום: שי טייב

קרדיט צילום: שי טייב

קרדיט צילום: איתי מוניקדם

קרדיט צילום: איתי מוניקדם

קרדיט צילום: אביחי סוחר

קרדיט צילום: אביחי סוחר

קרדיט צילום: שי מאיר

קרדיט צילום: שי מאיר

קרדיט צילום: אמיר ירחי

קרדיט צילום: אמיר ירחי

קרידט צילום: שי חרט

קרידט צילום: שי חרט

 

צילום וידאו: רון קישינבסקי

נערך ונכתב בשיתוף: וואלה, איתי מוניקדם

 

אולי יעניין אתכם גם:

כתיבת תגובה

יש לכם מה להגיד ?

*