לזה חיכיתם מאז שביונסה הבריזה

קהילה כותבת |13/11/2017|7
שיתוף פוסט

כבר כמעט 10 שנים שבחודש נובמבר מתחוללת קלחת רותחת של ציד כישרונות חדשים בישראל, מפיקים, בעלי מועדונים וציידי כישרונות מרחבי הגלובוס מגיעים אל מדינתנו הקטנה בחיפוש אחר הקול הבא. קוראים לזה פסטיבל החשיפה וחלק ממנו ייערך אצלנו במצודה ביום חמישי ה16.11.17 באירוח שלושה הרכבים נהדרים בשעות אחר הצהריים – ערב

אקס פאקטור, הכוכב הבא, דה וויס, איל גולן קורא לך, כוכב נולד ועוד מיני תוכניות ריאלטי כמותן מהוות בעשור האחרון הפלטפורמה המרכזית ואם לא המרכזית אז הראוותנית לגילוי כשרונות מוסיקליים יוצאי דופן, הם זיכו אותנו באומנים נהדרים כמו נינט, שירי מימון, הראל סקעת, עדן בן זקן ועוד רבים וטובים, אבל אם תרשו לנו רגע להתרפק על ברכי ההיסטוריה, נזכיר לכם שפעם לפני עידן האינטרנט, הרשתות החברתיות, הריאלטי מוטה הרייטינג וגדוש הפרסומות וגיא לרר והתוכן הויראלי,  גילוי כשרון ייחודי היה מלאכה סזיפית שדרשה מצד אמנים בתחילת דרכם הרבה זמן, סבלנות וקשרים אבל הייתה גם מסע חוויתי רצוף ניסיונות, אתגרים, כוח רצון וכשרון מיוחד לניצול הזדמנויות (מעבר לכשרון השירה כמובן…) שני הצדדים של המטבע: הקשיים והחוויות, הובילו במרוץ השנים לגילוי של גדולי האמנים וכוכבי הבמות שהגיעו להיכל התהילה ולדפי ההיסטוריה של המוסיקה והרוק'נרול.

הבאנו לפניכם כמה ממיטב סיפורי סינדרלה של מוסיקאים מחוננים שהגיעו לאן שהגיעו, בין השאר בזכות ציידי כישרונות שהיו במקום הנכון ובזמן הנכון

הביטלס

הביטלס החלו את מסעם המוסיקלי אי שם בסוף שנות ה50 של המאה הקודמת, אמנם הם עוד לא היו הביטלס שאנחנו מכירים אבל הגרעין הקשה של הלהקה התגבש סביב השידוך המוצלח בין פול מקרטני לג'ון לנון. נקודת המפנה המשמעותית שהובילה לפריצתם הייתה דווקא בשנת 1961 וכאן נכנס לסיפור מקומו המיוחד של "צייד הכשרונות":

באותה שנה, בריאן אפשטיין מנהל חנות תקליטים בעיר ליברפול, זיהה ביקוש הולך וגדל בחנות שלו לתקליטי הלהקה. אפשטיין  הלך לראות את הלהקה מופיעה במועדון "המערה" בעיר והבין מיד שמדובר במכונת להיטים שצריכה מעט כיול והחל באותה שנה לנהל את הלהקה.

לא נלאה אתכם ביותר מידי פרטים אבל רק נספר לכם שאחת ההחלטות המשמעותיות שהוביל אפשטיין כ"צייד כישרונות", הייתה לשנות את נראות הלהקה מחבורת פרחחים בבגדי עור ותסרוקות פרועות לחבורה של ילדים טובים עם חליפות, עניבות ותסרוקות סדורות, ומשם הדרך לפריצת הלהקה בשנת 1963  הייתה קצרה – תקליטים ושירים ששברו שיאי מכירות ואת מצעדי הפזמונים ותופעת הביטלמאניה ששרידים שלה אפשר למצוא גם היום.

מייקל ואחיו למשפחת ג'קסון

מי לא מכיר את מייקל ג'קסון מלך הפופ? אבל לא רבים מכירים את שלביה הראשונים של אותה תופעה מוזיקלית.

ג'קסון נולד למשפחה שחורה ממעמד הפועלים, גדל באינדיאנה ארה"ב וכבר כשהיה בן 9 הפך לזמר המוביל בלהקה של אחיו הגדולים שבאותם ימים נקראה 'The Jackson Brothers'. את הכישרון הגדול שלו ושל אחיו זיהתה ותרגמה להצלחה מסחרית דווקא מורה למוסיקה בחטיבת הביניים בו למד אחד מאחיו – היא לקחה את הילדים תחת חסותה והייתה להם למנטורית.

לא עבר הרבה זמן עד שהחתימה אותם על חוזה בחברת הקלטות. הילדים יצאו לסיבובי הופעות תחת השם החדש 'The Jackson Five', הלהקה זכתה להצלחה רבה בין השאר הודות לאותה מורה שהאמינה בכישרונם של כמה ילדים ומייקל הצעיר פיתח קריירת סולו מעוררת השראה.

ג'סטין ביבר

אם עדיין לא השתכנעתם, הדוגמא האחרונה תדגיש כמה חיוני מקומו של צייד כישרונות בזיהוי הבוננזה הבאה והיא מגיעה דווקא מהתפר בין אינטואיציה מצוינת שאין לה תחליף כמו שהציגו אפשטיין ואותה מורה למוזיקה לבין הטכנולוגיה שהביאה לעולם את הweb 2.0  והרשתות החברתיות

ג'סטין ביבר אליל בנות העשרה האחד והיחיד שכיבד אותנו בהופעותיו כבר פעמיים בארץ, התגלה איך לא, במהלך שיטוט אקראי של מנהל שיווק מחברת תקליטים מצליחה בין סרטוני יוטיוב ברשת. ביבר הצעיר, באותו הזמן רק ילד בן 11 העלה לערוץ היוטיוב שלו מספר קאברים שביצע, אותו המפיק התלהב ומפה לשם הילד הוחתם על חוזה הקלטות, העתיק את מגוריו מקנדה לאטלנטה ארה"ב והחל לפתח את כשרונו תחת חסותו של הזמר והמפיק אשר.

למה צריך את כל סיפורי המעשיות האלה אתם שואלים את עצמכם?

אז נכון, לא זכינו להופעה של אף אחד מהכוכבים הגדולים האלה בירושלים אבל אם אתם רוצים לספר בעוד כמה שנים שנכחתם ברגע קסום שבו כשרון גדול התגלה והתחיל את מסעו לתהילת עולם, כל מה שתצטרכו זה ביגוד חם, ראש פתוח ואהבה למוזיקה!

מספר המקומות מוגבל והמחיר לכרטיס הוא רק 20 ₪

השארת תגובה

פוסטים נוספים שיעניינו אותך