בבחירות לכנסת ה-22 הכניסה למגדל דוד 2+2 חינם!

17.9 | 9:00 – 16:45 (כניסה אחרונה ב16:00)

מוזיאון מגדל דוד מזמין אתכם לבקר במצודה ביום הבחירות ולהנות ממגוון פעילויות הכלולות במחיר הכניסה (***2+2 חינם ממחיר מבוגר (40 ₪) ללא כפל מבצעים או הטבות מועדונים):

תערוכת 'ההר - מסע מצולם אל הר הבית 2019-1839'

ZEEV JABOTINSKY IN ARMY UNIFORM DURING WORLD WAR 1. פורטרט, זאב ז'בוטינסקי במדים צבאיים, בזמן מלחמת העולם הראשונה.

הר הבית, שבמרכזו כיפת הסלע ומסגד אלאקצא, הוא הסמל הבולט והמובהק ביותר של קו הרקיע של ירושלים. דרך מחקר צילומי מקיף מציגה התערוכה את סיפורו של ההר בהיסטוריה המודרנית של העיר: מהמבט המונומנטלי-ארכיטקטוני ועד ל"חבית חומר הנפץ" של המזרח התיכון, למקום שהיה לבמה המרכזית של הסכסוך הלאומי-דתי בארץ ישראל.

סיור מודרך בתערוכה:
נתבונן בתצלומים המוצגים בתערוכה, נשמע על השינויים שהתרחשו בהר הבית מאז 1839 ועד היום וננסה להבין את הגורמים לשינויים אלו.

שעה: 13:30 (עברית) 
משך הסיור: שעה וחצי

Artboard 5

החוקר הצעיר: חוברת פעילות משפחתית

החוקר הצעיר

מצודת מגדל דוד העתיקה אוצרת בתוכה סודות ומסתורין ירושלמיים בני אלפי שנים. אבני המצודה ראו מלכים תנ"כיים בארמונות מלכותיים, גברות אצילות במגדלים מפוארים, לוחמים אמיצים על חומות מבוצרות, סולטנים, חוקרים וחלוצים.

אנו מזמינים אתכם לבוא עם המשפחה ולגלות יחד את סודותיה של ירושלים. בקשו בקופות המוזיאון את העותק של חוברת הפעילות.
החוברת קיימת בעברית ובאנגלית.

סיורים קבועים במצודה

ZEEV JABOTINSKY IN ARMY UNIFORM DURING WORLD WAR 1. פורטרט, זאב ז'בוטינסקי במדים צבאיים, בזמן מלחמת העולם הראשונה.

סיור מודרך הכולל תצפית ממגדלי המצודה אל ירושלים של מזרח ומערב, ביקור בחדרי המשמר של המצודה המציגים את סיפור תולדות העיר ירושלים מהתקופה הכנענית ועד קום המדינה, דגמים היסטוריים המציגים את מצב העיר בתקופות השונות וסיור במצודה ובשרידים הארכיאולוגיים שבה.

שעה: 10:30 (עברית)  |  11:00 (אנגלית)
משך הסיור: שעתיים
מומלץ לילדים מגיל 12 ומעלה

Artboard 5

התצפית

תצפית מוזיאון מגדל דוד

ילדים ומבוגרים יכולים ליהנות מטיפוס בין מגדלי המצודה ולהציץ בין החרכים ששימשו פעם להגנה על המצודה. ממרום המגדל נשקף נוף מרהיב בתצפית של 360 מעלות: העיר העתיקה והחדשה של ירושלים, ארבעת רובעיה, שכונות העיר החדשות, הר הזיתים, הר הצופים מדבר יהודה בואכה ים המלח.

תצוגת הקבע

תצוגת הקבע

התצוגה ממוקמת בחדרי המשמר של המצודה.
התצוגה עוקבת אחר רצף התקופות ההיסטוריות של העיר, ומציגה את האירועים הבולטים בכל אחת מהן. ראשיתה בעדויות הראשונות לקיום עיר בירושלים באלף השני לפנה"ס, וסיומה בהיות ירושלים לבירת מדינת ישראל.

Artboard 5

מופעי הלילה

Old City of Jerusalem, Israel: David Tower Light Show

מופעי הלילה במגדל דוד מזמינים אתכם לחוויה רב חושית המשלבת עבר הווה ועתיד באמצעות הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בעולם. מקרני לייזר עוצמתיים בליווי צליל איכותי ומרגש, משתלבים יחד ליצירת תחושה על זמנית שכולה קסם וצבע.

חומות המצודה משמשות תפאורה למופעי הלילה ולחגיגה של מראות וצלילים. בין השרידים הארכיאולוגיים שבחצר המצודה ולצלילי מוזיקה מקורית נגלה סיפורה של העיר ירושלים – בחיזיון הלילי, ולסיפורו של דוד המלך במופע המלך דוד, בדימויי-ענק עוצרי נשימה של מציאות מדומה.

20:00  |  מופע המלך דוד (ניתן לשדרג למופע VIP)
21:00  |  מופע החיזיון הלילי (ניתן לשדרג למופע VIP)

**לא כלול בהטבה 2+2, יש לרכוש כרטיסים בנפרד למופעים.

Artboard 10-2

Artboard 10

סליחה, מחילה ותפילה - סיור סליחות ממגדל דוד ועד לכותל בשילוב סדנת פיוטים

ZEEV JABOTINSKY IN ARMY UNIFORM DURING WORLD WAR 1. פורטרט, זאב ז'בוטינסקי במדים צבאיים, בזמן מלחמת העולם הראשונה.

סיור סליחות ממגדל דוד ועד לכותל המערבי. חוויה לילית מיוחדת במגדל דוד ובסמטאות הרובע היהודי באווירת חודש אלול וחגי תשרי בירושלים. כולל סדנה מוזיקלית של פיוטים מהסליחות.

נעסוק במנהגים היהודיים, בתפילות, בפיוטים, בפיוט "ונתנה תוקף", בתקיעת השופר ביום הכיפורים ובמסורות לאורך התקופות השונות בעיר.
נעלה אל ראש מגדל פצאל (המקום הגבוה ביותא בעיר העתיקה) במוזיאון לתצפית מרשימה של העיר ירושלים העתיקה והחדשה, מהמקום הגבוה ביותר בעיר העתיקה, נמשיך לחפיר המצודה מימי הביניים ולקישלה, בית המאסר של ימי המנדט הבריטי בו נתגלו עדויות מכל התקופות של ירושלים.
נמשיך לסדנה מוסיקלית של לימוד ושירה של פיוטים מהסליחות, בהנחיית דוד כהן נחמיה ולאחר מכן נצא אל סמטאות הרובע היהודי ונשמע על מסורת אמירת הסליחות בימינו. במהלך הסיור נתייחס לתפילות היהודיות, תקיעת שופר ביום הכיפורים, פיוט "ונתנה תוקף" ופיוטים נוספים, מנהגים יהודיים ומסורות שונות בעיר העתיקה, מהעבר הרחוק ועד ימינו.

**לא כלול בהטבה 2+2, יש לרכוש כרטיסים בנפרד לסיור

תאריכי הסיור: 11.9 | 12.9 | 16.9 | 17.9 | 23.9 | 25.9
שעה: 22:00
משך הסיור: שעתיים
מחיר: מבוגר – 50 ₪ | אזרח ותיק / סטודנט – 40 ₪

Artboard 2