1

עושים כבוד לאוזניים בירושלים!

Writen by: Community Writers
|
27/02/2018
218

השבוע לכבוד חג הפורים הממשמש ובא, החלטנו לקחת את כל הטוב (או לפחות חלק) שבמסורת היהודית סביב החג הצבעוני והמהנה הזה, ולהנגיש אותם למבקרים שלנו במצודה.

על מנת לא לבלבל את המבקרים הנחמדים שהסכימו להשתתף בשטויות שלנו, החלטנו להתרכז במוטיבים האכילים והשתיים של החג,  וכך כמיטב המסורת הירושלמית קפצנו לשוק מחנה יהודה והצטיידנו במגוון אזני המן ובקבוקי יין, בעזרתם הכנו לתיירים שלנו טעימה עיוורת ומפגש בלתי אמצעי עם שמחת חג הפורים.

אז מה בתפריט?

בגזרת הפחמימות – אזני המן פריכות וטעימות מקונדיטוריית מרציפן המהוללת ברחוב אגריפס בשלל צבעים וטעמים. החל  בקלאסי בטעם פרג ותמרים, והמשך במתקדמים האוהבים שוקולד מריר. עבור ה”פיין שמאקרים” שבינינו הבאנו גם בטעם שוקולד פררו רושה (לפחות זה מה שטוענים במרציפן…)

בגזרת הנוזלים – אז כידוע חג פורים הוא אחד החגים המוצלחים מבחינת מכירות בכל הקשור ליקבים ויין וכמו ירושלמים טובים גם אנחנו החלטנו לתרום את חלקנו לתעשייה המקומית המשגשגת ולהביא לתיירים שלנו את חווית פורים האותנטית עם טעימות של יין פטישים (יין אדום מתוק או יין קידוש איך שתרצו לקרוא לזה…)  או תירוש ענבים לאלה שעדיין לא חגגו 18 חורפים.

לכל הכיף הזה התייחסנו כמעין ניסוי אנתרופולוגי המייצר מפגש בין תרבויות שונות סביב המכנה המשותף הנהדר והוא כמובן אוכל ושתייה. לתפקיד המדען הראשי גייסנו לא אחר מאשר את אריאל טל שחוץ מהיותו חלק אינטגרלי מהמחלקה החינוכית במוזיאון הוא גם שחקן נפלא. את הניסוי העברנו במתכונת טעימות ללא ידע מוקדם מה נמצא בכל אוזן המן, זאת על מנת להבין איזו חלופה ראויה להיות סטארטאפ מוצלח שיעבוד גם במדינות אחרות, תראו איזה כיף עשינו!

אחרי שפגשנו קבוצה נחמדה של סטודנטים מורמונים שביקרה במצודה, החלטנו לצאת לרחבת שער יפו ולחפש גם שם מבקרים שיזרמו עם סולטאן סולימאן ודוד המלך על איזה אוזן ממולאת ודרינק קטן…

סרטון 360 עקבו אחרינו ברחבת שער יפו 

אתם מוזמנים לבוא בימי הפורים למצודה שלנו. בימים  10-11 במרץ תתקיים פעילות למשפחות – ליצני המלך החדשים, והולך להיות כאן ממש כיף! לפרטים והרשמה

 חג פורים שמח!!!

You might be interested:

Leave a Reply

You have somthing to say?

*