מעבר לתוכן מרכזי

כיתות ז'-ט'

מיועד לתלמידי כיתות ז' עד ט' בחינוך הממלכתי ובחינוך הממלכתי דתי

כיתות ז'-ט'

מדוד המלך לדוד בן-גוריון ועד ימינו

סיור מודרך וחווייתי העוסק בסיפורה המלא של ירושלים באמצעות מעקב אחר דמויותיה המרכזיות – מדוד המלך דרך דוד בן-גוריון ועד לדמויות מרכזיות בירושלים של היום. התלמידים ירכשו ידע על הדרך שבה התקדשה העיר, על הדרך שבה חרבה ונבנתה, על האופן שבו חרבה שנית, על עולי הרגלים ועל הדרך שבו חזר העם לארצו והקים בה מדינה. הפעילות מתקיימת במגדל דוד – מוזיאון ירושלים וכוללת כניסה לגלריות חדשות, סיור בחצר המצודה ותצפית מרהיבה ממגדל פצאל שבלב המצודה.

משך הפעילות: שעתיים, עם אפשרות לתוספת שעה לביקור ברובע היהודי או בכותל המערבי

מנהיגים בדילמה – ההכרעות ששינו את ירושלים

סיור מודרך וחווייתי העוסק בסיפורה של העיר המיוחדת בעולם, ירושלים, מבעד לעיני המנהיגים שפעלו בה. בסיור יגלו התלמידים כיצד עיצבו הכרעות מנהיגותיות את העיר, שהייתה יכולה להיראות אחרת לגמרי לו היו מתקבלות הכרעות שונות. הם ילמדו איך נתפסה ירושלים בעיני העם החולם עליה ואילו דילמות והכרעות הביאה העיר לפתחי המנהיגים והעם. הילדים יועשרו בידע על תקופות המקדש ועל שיבת ציון, על ימי החשמונאים ועל מלחמות ישראל, על עולמם של הצלבנים ושל הכובשים המוסלמים.

משך הפעילות: שעתיים, עם אפשרות לתוספת שעה של פעילות ODT או סדנת יצירה או ביקור ברובע היהודי או בכותל המערבי

משחק ההיסטוריה: פגישות עם דמויות ירושלמיות (סיור תיאטרלי)

בסיור התיאטרלי ניווכח לגלות שירושלים היא עיר בעלת הסיפור המופלא בעולם. התלמידים יפגשו שחקנים שיגלמו חלק מהדמויות שעיצבו את ירושלים ואת עם ישראל ויוכלו לשאול אותם על התקופה שבה חיו ומה הם חושבים על ירושלים של היום.

פעילות בר מצווה ובת מצווה: אפשר להזמין את הפעילות גם כפעילות בר מצווה, פעילות שתתמקד בתכנים הרלוונטיים לגיל זה, תוך שימת דגש על הכניסה לעולם המבוגרים והאחריות כלפי העיר ירושלים שעוברת בשרשרת הדורות.

הרחבת פעילות: אפשר להרחיב את הפעילות באמצעות שילוב סיפורים על הנצרות והאסלאם ועל דמויות מרכזיות בדתות אלה כדי לעמוד על ייחודה האוניברסלי של העיר.

משך הפעילות: שעתיים

בחזרה לעתיד – בין ירושלים העתיקה לחדשה

מיועד לתלמידי כיתות ז' עד ט' בחינוך הממלכתי ובחינוך הממלכתי דתי סיור יום מהעיר החדשה לעיר העתיקה וביקור במגדל דוד. בסיור חווייתי זה יפגשו התלמידים את ירושלים החדשה ואת בנייניה ויחזרו אחורה בזמן עד לימי בית המקדש באמצעות האזנה לסיפור הרובע היהודי, תהליך היציאה מן החומות ועוד. הסיור יתחיל בגן העצמאות, יעבור בשכונות הראשונות שיצאו מחוץ לחומות, בכיכר ספרא וברובע היהודי ויסתיים בכותל המערבי. במהלכו יבקרו התלמידים גם במגדל דוד – מוזיאון ירושלים.

משך הפעילות: כחמש שעות. *ארוחת בוקר וצוהריים אינן כלולות במחיר.

הפעילויות בהרשמה מראש | מומלץ להצטייד בנעליים נוחות

קיום הפעילויות מותנה במינימום משתתפים | יתכנו שינויים בשל מזג האוויר | ניתן לתאם ולהזמין את הפעילויות לקבוצה פרטית. לפרטים > [email protected] | *2884

כמה פרטים חשובים

 • תאריכון

  תאריך ושעה

  מדוד המלך לדוד בן-גוריון ועד ימינו

  משך הפעילות כשעתיים

  מנהיגים בדילמה – ההכרעות ששינו את ירושלים

  משך הפעילות כשעתיים

  משחק ההיסטוריה: פגישות עם דמויות ירושלמיות (סיור תיאטרלי) מיועד לכלל הגילאים מכלל הקהלים

  משך הפעילות כשעתיים

  בחזרה לעתיד – בין ירושלים העתיקה לחדשה

  משך הפעילות כ-5 שעות

 • מחיר

  מחיר

  מדוד המלך לדוד בן-גוריון ועד ימינו
  24 ₪ לתלמיד לשעתיים; 28 ₪ לתלמיד לשלוש שעות

  מנהיגים בדילמה – ההכרעות ששינו את ירושלים
  24 ₪ לתלמיד לשעתיים; 28 ₪ לתלמיד

  משחק ההיסטוריה: פגישות עם דמויות ירושלמיות (סיור תיאטרלי) מיועד לכלל הגילאים מכלל הקהלים
  54 ₪ לתלמיד (מינימום הזמנה – 100 תלמידים)

  בחזרה לעתיד – בין ירושלים העתיקה לחדשה
  32 ₪ לתלמיד

 • מיקום

  מוזיאון מגדל דוד

ניתן לבטל כרטיסים שנרכשו באתר בתוך 14 ימים מביצוע העסקה ובתנאי שהביטול לא ייעשה פחות מ-7 ימי עסקים ממועד הפעילות. ביטול כרטיסים יתקבל בכתב בלבד במייל [email protected] | הפעילות מותנית במינימום נרשמים. מגדל דוד שומר לעצמו את הזכות לבטל את הפעילות מכל סיבה שהיא בהתראה של לכל הפחות יומיים מראש, תוך הצעת מועד ו/או מוצר חלופי

שדרגו את הביקור בירושלים