מעבר לתוכן מרכזי

כל הגילים והמגזרים

מיועד לכולם

כל הגילים והמגזרים

אני עומד על החומה

סיור מודרך וחווייתי שמשלב ביקור במגדל דוד ובטיילת החומות ומנסה להשיב על שאלת היחס של עם ישראל לחומות ירושלים מימי בית ראשון ועד ימינו. הסיור יתחיל במגדל דוד ויסתיים בשער ציון.

משך הפעילות: שעתיים

החיזיון הלילי

כיצד מספרים את הסיפור בן אלפי השנים של ירושלים, סיפור הרצוף באירועים שעיצבו את ההיסטוריה של העיר? בואו לראות ולשמוע את התשובה בחיזיון אורקולי חדשני, המוקרן על חומת מצודת מגדל דוד, בין שביליה הנסתרים ושרידיה העתיקים. דמויות מוחשיות, סאונד מקורי וקצבי ותסריט מלוטש חוברים לחוויה יוצאת דופן שמאפשרת לצופים לצאת למסע היסטורי בן אלפי שנים. מערכת מַקְרֵן לייזר מתוחכמת וחדשנית חושפת דמויות וירטואליות של מלכים שקמו ונפלו, מבנים מקודשים שנבנו על אדמת העיר, צבאות שלחמו למענה, וכן תרבויות, דתות ומיתוסים שצמחו מתוכה.

אתם מוזמנים לצפות ולהתרגש מסיפוריה המרתקים והייחודיים של ירושלים, שמתעוררים לחיים על רקע תפאורת העיר העתיקה. החיזיון מוקרן בשפה בין-לאומית – צלילים ותמונות – ומתאים לכל אחד ואחת בכל גיל, מכל דת ומכל לאום. החיזיון הלילי מונגש באמצעות תיאור קולי עבור אנשים עם עיוורון ולקויות ראייה.

מופע המלך דוד

החותם שהותיר דוד המלך על העיר ירושלים – אשר התעצם לאורך השנים בידי ציירים ופסלים – זכה להטבעה ייחודית נוספת גם בימינו במופע אורקולי חדשני ומרתק. על רקע מצודת דוד העתיקה ושמי הלילה הירושלמיים הקסומים מתעוררת דמותו המיתולוגית של דוד לאורך חייו – כנער, כרועה צאן, כלוחם אמיץ, כמשורר וכמוזיקאי. מסלולו נשזר בסיפוריה הייחודיים של ירושלים והוביל אותו לתפקיד המרכזי בחייו – מלך ומנהיג דגול בראשית ההיסטוריה היהודית.

המופע האורקולי הוא בין היתר מחווה לאומנים שזיהו את דמותו רבת הפנים של דוד ויצרו יצירות בהשראתו, והוא נפתח בסיור וירטואלי בין יצירותיהם של שאגל, מאטיס, מיכלאנג'לו ועוד רבים וטובים. המופע מוקרן במערכת מקרן לייזר מהמתקדמות ביותר בעולם, תסריטו מלוטש, והוא מלווה בסאונד מקורי. כל אלה מתאחדים לכדי חוויית צפייה שהופכת את המבקרים לחלק חשוב ביותר בהיסטוריה.

הפעילויות בהרשמה מראש | מומלץ להצטייד בנעליים נוחות

קיום הפעילויות מותנה במינימום משתתפים | יתכנו שינויים בשל מזג האוויר | ניתן לתאם ולהזמין את הפעילויות לקבוצה פרטית. לפרטים > [email protected] | *2884

כמה פרטים חשובים

 • תאריכון

  תאריך ושעה

  אני עומד על החומה

  משך הפעילות כשעתיים

  החיזיון הלילי

  מופע המלך דוד

 • מחיר

  מחיר

  אני עומד על החומה
  מחיר: 33 ₪ לתלמיד כולל עלות כניסה לטיילת החומות

  החיזיון הלילי
  מחיר: 52 ₪ לתלמיד
  כרטיס משולב סיור מודרך וחיזיון לילי: 59 ₪ לתלמיד (7 ₪ תוספת להדרכה)

  מופע המלך דוד
  מחיר: 52 ₪ לתלמיד
  כרטיס משולב סיור מודרך וחיזיון לילי: 59 ₪ לתלמיד

 • מיקום

  מוזיאון מגדל דוד

ניתן לבטל כרטיסים שנרכשו באתר בתוך 14 ימים מביצוע העסקה ובתנאי שהביטול לא ייעשה פחות מ-7 ימי עסקים ממועד הפעילות. ביטול כרטיסים יתקבל בכתב בלבד במייל [email protected] | הפעילות מותנית במינימום נרשמים. מגדל דוד שומר לעצמו את הזכות לבטל את הפעילות מכל סיבה שהיא בהתראה של לכל הפחות יומיים מראש, תוך הצעת מועד ו/או מוצר חלופי

שדרגו את הביקור בירושלים