הר הזיכרון

סיור בהיכל הזיכרון הממלכתי

הר הרצל

סיור בהיכל הזיכרון הממלכתי - הר הרצל

בסיור בהיכל הזיכרון הממלכתי נהפוך לשותפים במסע חייה של האומה. חוויה משמעותית, מעצימה ומרגשת בה נצעד יחד דרך סיפורים וזכרונות החל מראשית ההתיישבות הציונית בארץ ישראל... בין זכירה לזיכרון.

על הפרויקט: בהיכל הזיכרון הלאומי שבהר הרצל מונצחים, לראשונה במקום אחד, כל הנופלים במלחמות ישראל.

תכנון ההיכל נועד לאפשר למבקרים התייחדות שקטה ופרטית עם יקיריהם שנפלו, ובו בזמן לסמל הנצחה קולקטיבית. המבנה הייחודי בנוי כפעמון אור הנפתח לשמיים במערבולת ומציף את בטן ההר באור. קיר השמות שאורכו כ-250 מטר, עוטף את המבנה המרשים, צורתו כלפיד והוא מורכב מ-23,000 לבנים. שמו של כל חלל מופיע על לבנה עם תאריך הנפילה וביום האזכרה נדלק נר זיכרון בכל אחת מהלבנים.

כלפי חוץ גג המבנה משחזר את הטופוגרפיה של ההר בקווים רכים של אבן ירושלמית, ומשתלב בנוף בית העלמין הסמוך. פעמון האור המרחף מעל ההיכל היווה אתגר הנדסי יוצא דופן. יחד עם טובי מהנדסי הפיתוח של צה"ל ושל אוניברסיטת TH בציריך, נמצאו פתרונות חדשניים המצליחים כמעט לסתור את כוח המשיכה. פרט לפרס "דדלו מינוס" האיטלקי, זכה הפרויקט גם בפרס "ריבה" הבריטי ובפרסים בינלאומיים יוקרתיים נוספים.

התערוכה החדשה מציגה את פרויקט תכנון היכל הזיכרון בהר הרצל באמצעות סדרת צילומים וסרטונים המתארים את תהליך התכנון והבניה וכוללת גם 26 פרוייקטים נוספים שהשתתפו בתחרות האדריכלות האיטלקית. 

 

קרדיט צילום: עמית גירון

כמה פרטים חשובים
Calendar
תאריך ושעה
בעברית: ימי שלישי, 5.7, 12.7, 19.7, 26.7 בשעה 9:30
באנגלית: ימי שלישי 19.7, 26.7 בשעה 9:30

משך הסיור כשעה וחצי

 price-icon.png
מחיר
ללא עלות | בהרשמה מראש
מדריך
הדרכה
מדריכי היכל הזיכרון

שדרגו את הביקור בירושלים