bina

ZER0|1NE 2021 - ״בינה״
פסטיבל אמנות דיגיטלית

* האירוע הסתיים, רוצים שנעדכן אתכם כשיש אירועים חדשים? לחצו כאן > *
ZER0|1NE 2021 - ״בינה״

ZERO ONE הוא פסטיבל אומנות דיגיטלית העוסק בנקודת המפגש בין אומנות, טכנולוגיה, מיתוסים ומעשי קסם. אנו שואפים לפתח שפה שתאפשר לנו לדמיין את יסודות העולם הדיגיטלי המתהווה, לסקור באמצעות כלים של יצירה, אומנות, חוויה ומחקר את ההיסטוריה של העתיד. אנו מבקשים לבחון מערכות ידע עתיקות לצד אלו המתפתחות, וכן להציע דרכים חלופיות להקניית מיתוסים וקונספטים כדי לנסח מחדש את הפואטיקה הדיגיטלית של ימינו.

פסטיבל ZER0|1NE 2021 - ״בינה״

ברוכים הבאים לשנת 2022. לאחר ארבעים שנה שבהן צעדנו במדבר של הממשי, נפער לפתע ים משני צידנו. אנו גולשים מטה מטה במורְדות הג'ונגלים הדיגיטליים העבותים והמפותלים. המגיפה דחפה אותנו עמוק פנימה, והפכנו למשוקעים במצב הווירטואלי, מוקפים בקוד מכל כיוון. מדי יום ומכל עבר נבנים, מתפרקים ומשנים את צורתם מבנים חדשים של הוויה דיגיטלית. ההרחבה של דרכי התקשורת שלנו, המתבטאת בטכנולוגיות מתפתחות – המעבירות ומעבדות מידע בכמויות עצומות ובמהירות בלתי נתפסת – מתפקדות כגשרים של משמעות בג׳ונגלים של העולם הדיגיטלי. אוסף עצום זה של אפסים ואחָדים דורש מערכת כלים חדשה: למידת מכונה, למידה עמוקה, רשתות עצביות או אלגוריתמים אבולוציוניים המכונים כיום בינה מלאכותית. אנו בוחרים לקרוא לה BINA.

בפסטיבל השנה נבקש לשאול אם אנו מצליחים להגדיר בינה. האם אנו יודעים את גבולותיה? מדוע בחרנו לכנותה "מלאכותית"? שהרי כמו אורובורוס, הנחש הבולע את זנבו, בינה "מלאכותית" מקיימת מערכת יחסים דיאלקטית עם יוצריה, בני האדם. נצלול ונתבונן מקרוב בהתפתחות הבינה האנושית לצד הבינה הקיימת באורגניזמים שסביבנו, ומזווית זו נתבונן בבינה החדשה המתפתחת, הממוחשבת. נבקש לסקור מערכת יחסים מורכבת זו – ולאו דווקא מתוך הפרדיגמה האנתרופוצנטרית – ולהציע פרשנות או דרך התבוננות חדשה המבקשת לשאוב השראה ממסורות ידע עתיקות לצד מושגים עכשוויים.

הפסטיבל יתקיים בין התאריכים ה27-31.12 ויפעל במתכונת היברידית, המשלבת מרחב וירטואלי שוקק לצד אירועים חיים בבית הנסן ובמוזיאון מגדל דוד. חמישה ימים של אומנות קצה בינלאומית ברחבי ירושלים עם הרצאות, תערוכה, פרפורמנס, רייב וממלכה אינטרנטית חדשה שתציע שורת התרחשויות דיגיטליות.

יום שני - 27 בדצמבר -  על סף מהפכה תרבותית - פתיחת הפסטיבל  (18:00–23:00)

ערב פתיחת הפסטיבל המשודר באתר הפסטיבל: וובינר על המהפכה התרבותית הדיגיטלית החדשה ואחריו סדרה של אירועי אונליין חיים וחינמיים.

> ללא עלות. לצפייה בשידור לייב היכנסו  לאתר הפסטיבל

_______________

ימים שלישי -רביעי 28-29 בדצמבר - (23:00-18:00) 

יומיים של תערוכה רב־תחומית הכוללת מופעים, הרצאות, מיצבים, מופעי אודיו ויז׳ואל ועוד. התערוכה תתקיים בבית הנסן, המופעים וההרצאות ישודרו סימולטנית  באתר הפסטיבל

> ניתן לרכוש כרטיס חד יומי או דו - יומי:
חד יומי - מאפשר כניסה ליום אחד בבית הנסן בעלות של 50 ₪  | דו יומי - מאפשר כניסה ליומיים בבית הנסן בעלות מיוחדת של 80 ₪

_____________

יום חמישי 30 בדצמבר - (21:00-02:00) 

לילה רב-חושי של חוויות אודיו ויזואליות במוזיאון מגדל דוד.

> עלות כרטיס  – 60 ₪

_____________

יום שישי 31 בדצמבר (17:30) - Desperately Seeking - ארוע נעילת הפסטיבל בפאב המזקקה, מיצג זום (ZOOM) פרפורמטיבי -  משחק תפקידים (LARP) בפורמט פנל-אינטלקטואלי מופרע עם גבריאל משה מוזס ומאיה מגנט.

> > ללא עלות. לצפייה בשידור לייב היכנסו  לאתר הפסטיבל או בואו לפאב המזקקה.

ההשתתפות באירועים הפיזיים בהצגת תו ירוק. 

_____________________________________

למידע נוסף ולרכישת כרטיסים היכנסו לדפי האירועים:

- - - - 

פסטיבל ZERO ONE פועל משנת 2019, ומקורו בשיתוף פעולה בין מוזיאון מגדל דוד בירושלים והמנהלים האומנותיים יאיר מוס ודניאל זיני. בפסטיבלים עד כה הועלו הופעות אודיו-ויזואליות, הוצגו עבודות אומנות וסאונד והתקיימו הרצאות, כנסים, ימי עיון, סדנאות ופרפורמנס על ידי יוצרים בין-לאומיים ומקומיים.

אנו חיים במציאות של שמיים נפתחים ונסגרים. התוכניה נתונה לשינויים ועדכונים. לפרטים נוספים ולקבלת עדכונים בזמן אמת: הירשמו לניוזלטר, הצטרפו לקבוצה בטלגרם ובקרו באתר הפסטיבל

כמה פרטים חשובים
Calendar
תאריך ושעה
ימים שלישי ורביעי 28-29.12.21
בין השעות 18:00-23:00
מידע מלא בתוכניית הפסטיבל
כניסה למוזיאון מגדל דוד ירושלים
מקום
מוזיאון מגדל דוד, בית הנסן
ותכנים מקוונים באתר הפסטיבל
 price-icon.png
מחיר
50 ש"ח - ליום אחד
80 ש"ח - לשני הימים

אירועים נוספים שיכולים לעניין אותך