50 שנים 50 פנים

50 שנים, 50 פנים

מוזיאון מגדל דוד, שמספר את סיפורה של העיר ירושלים בדרכים רבות ומגוונות, יוצא בפרוייקט מיוחד לרגל חמישים שנה לאיחוד ירושלים המראה את הפנים הרבות שיש לשנה המיוחדת הזו.

תושביה של העיר המאוחדת חוו, כל אחד בדרכו, את הרגע בו הוחלה הריבונות הישראלית על השטחים הירדנים והורחבה השליטה המוניציפאלית של עיר הבירה. כל אחד מהתושבים יודע לספר, בדיוק כמו במאורעות מכוננים אחרים, בדיוק איפה היה ברגע ההודעה על האיחוד, מה לבש, ומה התחושה הראשונה שהציפה את לבו.

בעבודה מאומצת של החודשים האחרונים הגענו אל אותם האנשים, ממזרח וממערב בניסיון לאחד אותם לפסיפס אנושי חד-פעמי שחושף את פניה הרבות של העיר ברגע אחד גורלי.

לאתר הפרוייקט >>>

פרויקט דוקומנטרי

פרוייקט 50 שנים 50 פנים

 

באתר הפרויקט תוכלו למצוא סרטים קצרים בבימויו של משה אלפי, 20 מתוך 50 סיפורים, חומרי ארכיון, תמונות מהאלבומים האישיים, קטעי עיתונות ועוד מגוון חומרים שביחד מרכיבים פסיפס ייחודי של הרגע המכונן שהתרחש לפני 50 שנה. הסרטונים יוקרנו החל מיום ירושלים באולם פצאל שבמגדל דוד. הסרטונים מוקרנים בשפת המקור (בה מדברים המרואיינים – עברית, אנגלית וערבית) ומתורגמים בכתוביות לעברית ואנגלית.

המבקרים במיצג יוכלו לרכוש בסכום סמלי את מפת העיר ועליה ממוקמים כל 50 הסיפורים והצעה לסיור המתחיל במוזיאון ולאורך הקו העירוני סביב סיפורה של ירושלים וסיפורי הדמויות בשנת האיחוד.

פסיפס ירושלמי

5050

לא לירושלמים בלבד! פרוייקט וידאו מיוחד שמזמין משפחות ויחידים מהארץ והעולם להצטרף לפסיפס הירושלמי שנוצר בפרוייקט הדוקומנטרי ולספר את הסיפור שלהם. הקהל מוזמן להצטלם ולשלוח אלינו את הסיפורים האישיים והמשפחתיים מימי איחוד העיר – הסרטונים שישלחו יוצגו במוזיאון והמבקרים יוזמנו לצפות בסיפורים המרגשים.

  • חודשי יולי – אוגוסט