פסטיבל מוסיקה מקודשת

חגיגה מוסיקלית חוצת שפות, גבולות ואמונות

23 – 24 באוגוסט

תחת כיפת השמיים, ברוח המלטפת של סוף הקיץ, בלב האגן הקדוש עמוס השכינה, נזמין אתכם להשתחרר, לשיר, לרקוד, לגלות ולהתחבר – זה אל זו, ובעיקר אל עצמכם.

בואו לירושלים. בואו בשלום!


פרטים והזמנות: 9882*, או ב – אתר מקודשת

פירוט המופעים:

שומרי האש: מסע אקסטטי וחוצה יבשות אל מקורות המוסיקה כחוויה משחררת תודעה

23 באוגוסט, יום חמישי I 20:15 I פתיחת דלתות: 19:15

ללילה אחד, ארוך ועשיר במיוחד, תהפוך מצודת מגדל דוד למדורת השבט החדשה, ואש (מטפורית ואמיתית) של התגלות והתמסרות תוצת על ידי שלושה הרכבים מוסיקליים מארבעת קצוות תבל.

קחו את הזמן. אנחנו יוצאים למסע. אקזוטי. אקסטטי. מערבל תודעה. אפשר להתמסר לו לגמרי ואפשר גם רק ללוות אותו, ממש מקרוב, במבט ובהאזנה. למשך לילה שלם אנחנו הולכים לארח על הבמה המרכזית שלושה הרכבים, מארבעת כנפי תבל, שעושים מוסיקת טראנס. אבל לא כמו זו ששלטה ברחבות הריקודים בשנות ה-90, אלא טראנס עמוק. שורשי, מסורתי, עכשווי, אישי, קולקטיבי וגם לגמרי פרטי.

את הלילה נחלק לשתי מערכות. במערכה הראשונה תפגשו על הבמה את חמש בנות ההרכב הקוריאני Jeong Ga Ak Hoe, שתבצענה יצירות קוריאניות מסורתיות בהשראת מסורות שמאניות מקומיות, הנעות מרכות מהפנטת ועד מקצבים סוערים. אחריהן יעלו לבמה 15 חברי אנסמבל הפיוט של מכון בן צבי הירושלמים, שמקרבים תפילות יהודיות בנוסח צפון אפריקה אל הכאן והעכשיו ומחפשים את חווית הטראנס המתפרצת מבעד לאיפוק היהודי.

ככל שהערב יתקדם, נגביר את הקצב, נעלה את האש לקראת המערכה השניה ואל הבמה יעלה ההרכב הפסיכדלי המשובח BaBa ZuLa מטורקיה.
את המסע הלילי נסגור במופע משותף, בבכורה עולמית, של ההרכב האלקטרוני הישראלי Red Axes וההרכב YAKOMIN מחוף השנהב.

אחרי המופעים, אם יישאר לנו עוד כוח, נמשיך לזוז עם חגיגה אלקטרונית שבטית, בצ׳יל אאוט שלא יתן לאש לדעוך.

בחילופי הבמות ועוד לפני המערכה הראשונה, ימלאו את כל חללי המגדל צלילי הפסנתר והמקלדות של יחזקאל רז, שיוצא למסע אימפרוביזציה טנרספורמטיבי בכל פעם שהוא מתיישב מול הקלידים של הפסנתר.

להזמנת כרטיסים >

חגיגת שישי: ריימונד אבקסיס והאירופאים, שי צברי ונבחרת הגרוב של המזרח התיכון ובכורה עולמית לאסף תלמודי ומתנגדי הקליד

24 באוגוסט, יום שישי I 13:00 I פתיחת דלתות: 12:00

חגיגת שישי המופרכת של מקודשת במגדל דוד חוזרת. ובגדול. חמה ומוצלת. קצבית וסוחפת. מ-13:00 בצהריים ועד שהשבת דופקת בדלת. אתם מוזמנים להצטרף אלינו לפיאסטה בלתי מוגבלת עם שלושה מופעים ים תיכוניים שכולם מתחברים למוטיב החאפלה, כל אחד בדרכו.

מתחילים עם ריימונד אבקסיס, אחת הזמרות הכי מרגשות שיש לנו. ריימונד תלווה על ידי ״האירופאים״ – השישייה של אייל תלמודי – שהכינה עיבודים חדשים ומקוריים לשיריה הבולטים ולקחה אותם מהמוכר והקרוב לעולמות הפאנק והג׳אז ולמקצבים אפריקאיים. בקיצור – מהמופעים האלה שיש בהם מקומות לשבת, אבל אף אחד לא יושב..

ממשיכים עם הפקת מקור בבכורה עולמית במקודשת: סוויטת פרוג-מזרח-תיכוני מספר 1 מאת אסף תלמודי ומתנגדי הקליד.

זה מה שהם כתבו על עצמם. אנחנו לא נגענו, אנחנו רק אומרים – ראה וקדש:

"הקלידים החשמליים במזרח התיכון הם מין פולש. כמו ארנבים באוסטרליה, או מדוזות בחוף פרישמן. הם לא יצורים ילידיים, הם לא מכאן, ואין להם טורפים טבעיים. הם גם סתגלתניים מאד. להבדיל מהגיטרות, למשל, לקלידים החשמליים אין בעיה לסגל כיוונים מיקרו-טונאליים ולנגן מקאמים. הם יעשו מה שצריך כדי להשתלב במרחב, ינגנו חתונות או הופעות אצטדיונים באותה נשימה, וינסו לעשות בדיוק מה שעשו היהודים, הרומאים, הביזנטים, הטורקים והפלסטינים בירושלים: לשרוד עוד קצת. האם הפלסטיות הזו היא האויב של המורשת המוסיקלית המזרח תיכונית או המושיעה הגדולה שלה? נגני קלידים וירטואוזיים, יהודים וערבים, בליווי להקת על של מוסיקאים מהרוק והמוסיקה האתנית הישראלית, יבצעו יצירה חדשה של אסף תלמודי בניסיון לסבך עוד יותר את השאלה"

ולקינוח, רגע לפני ארוחת שבת, נצטרף לשי צברי ונבחרת הגרוב של המזרח התיכון עם מופע חגיגי, מרים ומלא אנרגיה. תגידו לנו שיש יותר מקודש מזה..

להזמנת כרטיסים >