עם כזאת שמש, אסור להתקע בבית!

ע"י קהילה כותבת
04/02/2018

השבוע השמש יוצאת ונכנסת לפרקים ולנו יש בשבילכם המלצה לסיור יפיפה בעיר העתיקה. כל מה שצריך זה כובע, בקבוק מים, מטרייה, בגדים חמים (בכל זאת אנחנו בינואר…) ומצב רוח! ארזתם? קדימה לדרך!

התחנה הראשונה שלנו היא תצפית מגדל פצאל מהמצודה שלנו, מכאן עם תמונת נוף פנורמית תוכלו ליהנות מנוף שללא ספק זוכה בתואר התצפית היפה ביותר בירושלים! וכל מה שנשאר לכם, זה לשאוף מעט אוויר הרים צלול ולהבין את מפת ירושלים על תקופותיה ותרבויותיה השונות.

טעימה קטנה מהתצפית במגדל פצאל – תצפתו בעצמכם באמצעות העכבר!

בלוג

משם נמשיך אל השוק הצבעוני ברובע הנוצרי – מקום יפה ונעים להסתובבות בין חנויות ומוכרים שיקבלו את פניכם עם ברכות וחיוך כמובן. שיטוט קליל שכזה, יאפשר לכם ליהנות ממגוון עצום של ריחות, צבעים, מאכלים, בדים מרהיבים, כלים, ושאר מיני פיצ'פקעס המוצעים למכירה שפשוט כיף להתבונן בהם או לצלמם.

צבעים בשוק הנוצרי, צילום: ריקי רחמןצבעים בשוק הנוצרי, צילום: ריקי רחמן

להפסקת צהריים מרעננת, הכנו לכם המלצה על פינת חמד מיוחדת ממנה תצאו עם בטן מלאה (אך לא כבדה מידי להמשך היום) ועם חיוך גדול. מדובר במקום של אבו כאמל אשר נמצא גם הוא בשוק האמור וההגעה אליו די קלה (לחובבי הGPS גוגל מפותפשוט היכנסו לשדרת השוק הראשית (רחוב דוד) והמשיכו בה ישר, בפנייה הראשונה, פנו שמאלה לרחוב הנוצרים, המשיכו ישר ובפנייה הראשונה שתוכלו, פנו ימינה לתוך סמטה פנימית, המשיכו מספר צעדים במורד הסמטה והביטו ימינה – זהו הגעתם!

ממולכם תראו דוכן פירות וכשתגיעו תפגשו את אבו כאמל שישמח לארח אתכם עם מטעמים נהדרים שעוברים במשפחתו כבר שנים, המלצתנו החמה ללכת על הסלט הערבי עם הלבנה שירענן לכם את היום בתוכו תתענגו בין השאר על ירקות טריים, נענע קצוצה, לימון וכמובן לבנה משובחת, אם אתם פחות בקטע של גבינה, נסו את החומוס שגם הוא לא פחות מנהדר!

מטעמים אצל אבו כאמל, צילום: ריקי רחמןמטעמים אצל אבו כאמל, צילום: ריקי רחמן

לאחר שאכלתם מכל טוב, תוכלו להמשיך את הסיור בהליכה אל כנסיית הקבר שנמצאת ממש לא רחוק משם (גוגל מפות). לשם כך, חזרו על עקבותיכם אל רחוב הנוצרים והמשיכו בו ישר כמה מטרים ופנו בפנייה השנייה ימינה (רחוב סנט. הלנה) המשיכו במורד המדרגות והגעתם לכנסיית הקבר – כנסייה ומתחם רחבי ממדים ומרשימים שעברו מספר גלגולי בנייה במשך השנים ומציינים על פי מרבית המסורות הנוצריות את מקום צליבתו של ישוע ואת מקום התחייה על פי המסורת הנוצרית.

הכנסייה בנויה בסגנון אדריכלות רומנסקית ומהווה אחד מאתרי הקודש החשובים והקדושים בעולם הנוצרי וכמוקד עלייה לרגל בקרב צליינים כבר אלפי שנים!
אם תמונה שווה אלף מילים, תחשבו כמה שווה ביקור...
 

כנסיית הקבר, צילום: ריקי רחמןכנסיית הקבר, צילום: ריקי רחמן

אם נשאר לכם כוח, אתם מאוד מוזמנים לבקר במוזיאון בתערוכה החדשה לציון 100 שנים לכניסת הגנרל אלנבי בשערי העיר ואם אתם מתכננים לבלות גם את הערב בירושלים, אין כמו להתחיל או לסיים אותו בהתרגשות ועוצמה בחיזיון הלילי שלנו.

תהנו!

החזיון הלילי על חומות המצודההחזיון הלילי על חומות המצודה