ברחובות שלנו יש קסם מיוחד

ע"י קהילה כותבת
06/11/2017

לפני כמה ימים כולנו החזרנו את השעון שעה אחת אחורה ועכשיו זה כבר לא משנה אם קר או חם, זה לא משנה אם ברחוב מוכרים גלידות או תירס חם – ב-17:00 כבר חושך אז באופן רשמי וברור החורף כאן.

נכון, לרוב אנשים רק המילה "חורף" מעוררת דחף בלתי נשלט להיכנס למיטה ולהתכרבל מתחת השמיכה עם שוקו חם או עם מרק (עם שקדי מרק, ברור), אבל לא לנו!  אצלנו בירושלים החורף הוא העונה "החמה" – ללילות תוססים של אור, מוזיקה, בירות ואוויר צלול-צלול.

נשמע לכם מוזר? בואו לבקר ותבינו הכול.

רחוב יפו

את מרכז ירושלים חוצה רחוב מרכזי, רחוב יפו. רחוב יפו הוא לא סתם "רחוב" בירושלים והוא לא רק אחד מצירי התנועה המרכזיים בעיר, עם השנים רחוב יפו הפך למקום בילוי מרכזי של ירושלמים ושל מבקרים מזדמנים מכל רחבי הארץ והעולם.

הרחוב משלב ארכיטקטורה מעניינת ומבנים עתיקים שביניהם עוברת הרכבת הקלה וחוצה בדרכה קשת מגוון רחב של חנויות מכל הסוגים ומכל המינים. לא משנה באיזה שעה אתם עוברים שם, תמיד "קורה שם משהו" שיגרום לכם לעצור, לשלוף טלפונים ולצלם.

בואו אתנו לסיור לילי לאורך הרחוב הכי מגניב בעיר, ברחוב יפו!

נתחיל בסמל ירושלמי בלתי מעורער: שוק מחניודה, אחד מהמקומות הכי צבעוניים שתוכלו למצוא בירושלים.

עם רדת החשכה, אחרי שהקונים האחרונים מסיימים את הקניות שלהם, הקסם המיוחד מתעורר בסמטאות השוק, אורות צבעוניים נדלקים, כסאות מסודרים, שולחנות מאולתרים ששימשו על לפני מספר דקות כ"באסטות" מוצבים לאורך ולרוחב הסמטאות, המוזיקה מתחילה להתנגן והבירה לא מפסיקה לזרום מהחביות. מידי לילה, הופך השוק למקום בילוי לילי לכל הגילאים ולכל המגזרים.

שעות פעילות: 20:00 בערב ועד השעות הקטנות של הלילה
מה תמצאו שם? מקומיים ותיירים, ברים ומסעדות, מוזיקה חיה, מסיבות רחוב, בירה, יין, אוכל, שיק ותרבות מזרחית

רחוב יפו

בהמשך הרחוב, על כיכר ציון, מה שלא נספר לכם לא ישקף את מה שתחוו באזור הכיכר. אמנם מדובר בקטע קצר מהרחוב כולו אבל יש תוכלו למצוא בו התרחשות בלתי פוסקת שמרכזת את כל הטוב שיש לירושלים להציע מבתי קפה ייחודיים ועד פאבים, מסיבות, נגני רחוב, ריקודים של דתיים או תנועות נוער, תערוכות ועוד שלל חוויות ירושלמיות.

שעות פעילות: יש רחוב שיש לו שעות פעילות?! פשוט תבואו :)
מה תמצאו שם? מוזיקה, מסיבות רחוב, בתי קפה ומסעדות וכל זה באווירה ירושלמית מ י ו ח ד ת להפליא

רחוב יפורחוב יפו

משם, בדרך אל שער יפו, תעברו דרך שכונת ממילא ודרך שדרת הקניות של ממילא שנפתחה לפני עשור. השדרה היפה נבנתה על שרידי השכונה העתיקה "ממילא" תוך שימור המבנים הייחודים לצד הוספת אלמנטים מודרניים בשילוב מקסים ומיוחד.

שעות פעילות: 10:00 – 22:00 (חלק מהמסעדות ובתי הקפה פעילים עד 00:00)
מה תמצאו שם? מגוון רחב של חנויות, מסעדות, בתי קפה, ברים

ממילא

ולקינוח, החיזיון הלילי של מוזיאון מגדל דוד. המופע מוקרן על חומות המצודה שיושבת ממש בשער יפו. חומות המצודה מוארות באמצעות מערכת הקרנת הלייזר המשוכללת בעולם: 35,000,000 פיקסלים מציגים את סיפורה של ירושלים בחגיגי של מוזיקה, תמונות ודמויות ענק עוצרות נשימה.
המופע מספר בדרך ייחודית של משחקי אור ומוזיקה את סיפורה של העיר ירושלים.

שעות פעילות: שני, רביעי, חמישי, מוצאי שבת
מה תמצאו שם? 45 דקות של מופע לילי מרהיב שהפך לצפיית חובה לכל מבקר בירושלים!