מגדלים באויר - קפיצה של כ-1500 שנה ב-10 שניות!

ע"י מוזיאון מגדל דוד
20/07/2021

לטוס באומגה בין המגדל המפואר של הורדוס לחומה העות'מנית, לפסוע על גשר חבלים ולטפס על רשת כמו ספיידרמן בין מגדלים מימי הביניים! מוזמנים לחוויה אקסטרימית חד-פעמית וראשונה מסוגה – בין האתרים ההיסטוריים המפורסמים של מגדל דוד!  

 

rope3
צילום: ריקי רחמן

בקיץ 2021 נפתח במוזיאון מגדל דוד פארק חבלים ייחודי במינו - שהפך את המצודה העתיקה בה שוכן המוזיאון לחוויה אתגרית יוצאת דופן של תחנות גלישה באומגה, חבלים ורשתות טיפוס.
התחנה הראשונה בפארק היא האומגה הגבוהה, המתנשאת לגובה 30 מטר בראש מגדל פצאל המפורסם שבנה הורדוס. מראש המגדל ובו תצפית יפיפיה 360 מעלות של ירושלים גולשים עד לחומה העות'מנית -  קפיצה של כ-1500 שנה בכ-10 שניות!
המלך הורדוס בנה את מגדל פצאל כאחד משלושה מגדלים בארמונו, וקרא לו בשם אחיו - פצאל. כמה מאות שנים מאוחר יותר, עולי רגל נוצריים זיהו את המגדל המרשים כמגדל שבנה דוד - ומכאן התקבל השם: מגדל דוד. את החומה העות'מנית בנה הסולטאן סולימאן במאה ה-16 כחלק מתהליך פיתוח עירוני נרחב, ועד היום עומדות החומות על תילן והפכו לאחד הסמלים המובהקים  של ירושלים. 

rope1
צילום: ריקי רחמן

התחנות הנוספות מובילות את המשתתפים במסלול מעגלי בגובה 35 מטר על פני מתחם המצודה, כשלרגליהם אלפי שנות היסטוריה! 
המשתתפים מדלגים באויר מעל החומה שבנו החשמונאים ולצד מעברי הלחימה של האבירים הצלבניים, מטפסים על חבלים בין שמיים לארץ ונחשפים אל המראה המרהיב של העיר העתיקה מצד אחד והעיר החדשה מהצד השני - תמונה מרגשת ועוצרת נשימה! 

הפארק כולל מתחם משפחות לילדים ובו מתקן הליכה על חבלים אתגרי וקיר טיפוס לילדים מגיל 5-9. 


זוהי חוויה נפלאה לכל המשפחה, של ביקור לא שגרתי במוזיאון עם הרבה כיף ואקשן; שילוב בין האתרים ההיסטוריים המרתקים של המצודה והתערוכות שבה לפעילות אתגרית מהנה ויוצאת דופן.
כל אחד ואחת יכולים לבחור את הפעילויות המתאימות להם!

 --> שימו לב- בהתאם להנחיות הקורונה החדשות אין צורך בתו ירוק (בדומה להנחיות בגנים הלאומיים) <---

העלייה למתקנים מחייבת נעילת נעליים סגורות ונוחות. לא תתאפשר עליה למתקנים עם סנדלים.
כדי ליצור חווית הצלחה ילדים בני 9-12 חייבים בליווי של אדם אחראי מעל גיל 16 שיעלה לכל המתקנים לפני או אחרי הילד ויוכל לספק תמיכה מירבית, לעודד ולצחוק ביחד במהלך הפעילות
מגיל 12 אפשר לעלות לבד!

* לאחר החגים פארק החבלים יהיה פתוח בתיאום מראש גם עבור אירועים למשפחות, לקבוצות או לחברות. כרטיס כניסה לפארק יעלה מאה שקלים, ויכלול גם ביקור במוזיאון ובתערוכות.