ימי הנמדט בירושלים

ימי המנדט בירושלים

סיור מודרך בשתי תערוכות מרתקות, השופכות אור על ימי המנדט

כלול במחיר כניסה I אורך הסיור: שעתיים

בשערי מגדל דוד, עמד בדצמבר 1917 הגנרל אלנבי, והכריז קבל עם ועדה על ראשיתו של משטר צבאי בריטי בירושלים. בחסות השלטון הבריטי, שינתה המצודה את פניה, כשהפכה ממבצר צבאי למוקד התרבות של העיר.

"האגודה למען ירושלים" – מועצה ציבורית שהקים המושל הצבאי הבריטי הראשון, סר רונלד סטורס, הציבה במרכז פועלה את המצודה במטרה "לשקם ולשמר את המורשת ההיסטורית של העיר, לעודד אמנות ואומנות ולתמוך ביוצרים מקומיים" תחת חסות האגודה, אף נערכו במצודה חפירות ארכיאולוגיות ועבודות שימור ושיקום. עד מהרה החל המקום לארח קונצרטים, ירידים ותערוכות בטיפוח הממשל הבריטי.

על מנת לחוות באופן ייחודי את ירושלים, שהפכה תוך זמן קצר למוקד חיי רוח ותרבות אירופאים, נבקר בשתי תערוכות העוסקות בתקופה רבת תהפוכות זו.

הסיור יתחיל בתערוכה גנרל וג'נטלמן – אלנבי בשערי העיר ירושלים, המציגה את השבוע הדרמטי בתולדות ירושלים, בו הכריז אלנבי על שחרור ירושלים מידי העות'מאנים. בסיור נכיר מקרוב מוצגים מקוריים מאותם ימים הרי גורל בתולדות העיר.

בהמשך הסיור נבקר בתערוכה לונדון בירושלים, בה נחווה באופן בלתי אמצעי את ההווי התרבותי האירופאי בירושלים המתחדשת. ניחשף לפסיפס החברתי הייחודי ונעמוד על המתחים החברתיים, הלאומיים והביטחוניים שהיו מנת חלקה של ירושלים במהלך המנדט.

סיורים בעברית:

  • ימי שלישי בשעה 13:00
  • ימי שישי בשעה 9:30

להזמנת כרטיסים >>

סיורים באנגלית:

  • ימי חמישי בשעה 13:00

להזמנת כרטיסים >>