2citadel

מידע למבקר

  

ברוכים הבאים למוזיאון מגדל דוד, הנמצא באחד מהאתרים ההיסטוריים, החשובים והמרתקים בארץ ישראל - מצודת מגדל דוד - וחובק היסטוריה בת אלפי שנים. המוזיאון מציג מארג של תרבויות, דתות ותקופות היסטוריות שונות המספרות את סיפורה המרתק של העיר העתיקה לאורך הדורות. המצודה נמצאת בסמוך לכניסה הראשית של העיר העתיקה.

בימים אלו המוזיאון מחדש את פניו, זו הזדמנות עבורכם להציץ לתהליך היסטורי ומרגש המתקיים בימים אלו בחצר המצודה. בשל העבודות במתחם, יתאפשר כעת ביקור בתערוכה 'הבנאים' בלבד ויש לרכוש כרטיסים מראש באתר. לא תתאפשר רכישה בקופות המוזיאון. התערוכה אינה נגישה לכסאות גלגלים בשלב זה.

  

מחיר כניסה
מבוגר
אזרח ותיק
סטודנט
ילד
נכה
חייל
כניסה למוזיאון מגדל דוד ירושלים
ביקור במוזיאון
מבוגר
13.32 $ בקופות
12.654 $ באתר
אזרח ותיק
6.66 $
סטודנט
9.99 $
ילד
5.994 $ בקופות
5.661 $ באתר
נכה
6.66 $
חייל
6.66 $
חיזיון לילי
מופעי הלילה
החיזיון הלילה / המלך דוד
מבוגר
21.645 $ בקופות
20.646 $ באתר
אזרח ותיק
19.98 $
סטודנט
19.98 $
ילד
18.315 $ בקופות
17.316 $ באתר
נכה
13.32 $
חייל
13.32 $
מוזיאון דוד
כרטיס משולב 1
ביקור יום במוזיאון + כניסה לטיילת החומות
מבוגר
16.317 $
ילד
8.325 $
מוזיאון דוד
כרטיס משולב 2
ביקור יום במוזיאון + אחד ממופעי הלילה: החיזיון הלילי / המלך דוד
מבוגר
26.64 $
אזרח ותיק
18.981 $
סטודנט
24.975 $
ילד
23.31 $
נכה
18.315 $
חייל
18.315 $

* אזרח ותיק תושב ישראל בלבד  |  ילד מעל גיל 3 חייב בכרטיס למופעי הלילה  |  ילד מעל גיל 5 חייב בכרטיס כניסה למוזיאון  |  לחיילים בקבוצות: הכניסה לביקור יום במוזיאון ללא תשלום בתיאום מראש דרך מוקד ההזמנות

כרטיס משולב - טיילת החומות + כניסת יום: לפרטים אודות טיילת החומות לחצו כאן >

כרטיס משולב- מופעי הלילה + כניסת יום: מחיר כניסה מוזל לאחד ממופעי הלילה וכניסה נפרדת לכניסת יום למוזיאון. כניסת היום ניתנת למימוש במשך שנה מיום רכישת הכרטיס המשולב. הכניסה למופעי הלילה אפשרית בתיאום מועד מראש במרכז ההזמנות או על בסיס מקום פנוי. המוזיאון אינו פתוח למבקרים במהלך מופעי הלילה.

רכישת כרטיסים דרך אתר האינטרנט מקנה הנחה של 5% מהמחיר בקופת המוזיאון עבור כניסה למוזיאון או לאחד ממופעי הלילה. ההנחה תינתן מעלות כרטיס מלא בלבד (ילד או מבוגר) ואינה ניתנת עבור רכישת כרטיסים משולבים. מחירי האתר מעודכנים במערכת הזמנת הכרטיסים באופן אוטומטי, ואין צורך בהזנת קוד.

מה חדש במוזיאון:

בימים אלו המוזיאון מחדש את פניו, זו הזדמנות עבורכם להציץ לתהליך היסטורי ומרגש המתקיים בימים אלו בחצר המצודה.  בשל העבודות במתחם, יתאפשר כעת ביקור בתערוכה 'הבנאים' בלבד ויש לרכוש כרטיסים מראש באתר ולא בקופות המוזיאון.

"הבנאים – זאת המנגינה שלנו"- תערוכה חדשה העוקבת אחר יצירתם של בני משפחת בנאי, יצירה ששורשיה בתרבות היהודית-פרסית בשיראז, אך היא עולה ומתגבשת בתוך הווי ירושלמי מתהווה. לאורך השנים וההיסטוריה, הפכה יצירתם של בני המשפחה לראי התרבות הישראלית, והיא בה עמוד תווך גם היום. התערוכה מציעה למבקרים חוויה מוזיקלית ייחודית של קולות, צלילים ומראות, המספרים את קורותיה של משפחת בנאי, שסיפורה הוא הסיפור של כולנו. הסיפור של משפחת בנאי מתחיל בפרס של סוף המאה ה-19, ממשיך אל שכונות שוק מחנה יהודה, משוטט בין נופי הילדות, במרחבי ההשראה, באירועים ההיסטוריים ובהווי המשפחתי חוצה הדורות.

ירושלים ממעוף הציפור, מסלול סיור חדש בין דגמים היסטוריים מסלול סיור חדש בין דגמים היסטוריים המציגים את ציר הזמן של ירושלים. המסלול החדש, באוויר הפתוח של חצר המצודה רחבת הידיים, מזמין את המבקרים להכיר את ירושלים ולגלות כיצד השתנו פניה לאורך ההיסטוריה. הסיור כולל דגמים היסטוריים ייחודיים של ירושלים המתארים את השינויים שחלו בירושלים לאורך אלפי שנים. בין הדגמים, דגם גדול ממדים, נדיר ומפורט של ירושלים במאה ה-19 הממוקם בתוך בור מים עתיק בן 1500 שנה. לאורך המסלול נקודות עניין רבות וממצאים מתקופות שונות בציר הזמן של ירושלים שהתגלו בחפירות ארכיאולוגיות במצודה. הממצאים הארכיאולוגיים והדגמים המפורטים משלימים את סיפור התפתחותה של העיר במהלך כ-3,000 שנות היסטוריה.

תעלומת ארמון הורדוס והקישלה, מסלול סיור חדש נוסף, המזמין את המבקרים למסע מרתק אל עברה של העיר, אל האירועים הגדולים והסיפורים שעיצבו את פני ההיסטוריה; מסע שנפתח במתחם מצודת דוד וממשיך למתחם החפיר והקישלה. בשנת 1999 ביצעה רשות העתיקות חפירה ארכיאולוגית נרחבת בקישלה בה נחשפו סודותיה של העיר מימי בית המקדש הראשון ועד ימינו וכעת נפתח האתר לראשונה לביקורים עצמאיים. הסיור עובר דרך שרידי ארמון המלך הורדוס, מפעל יהודי מימי הביניים ובית המעצר שבקישלה, וכולל ממצאים נדירים, סיפורים ועדויות מרתקות. מארג הסיפורים והעדויות מתחבר יחדיו, ומציג את ציר הזמן רב האירועים וההתרחשויות בעיר העתיקה במשך 3,000 שנה – עד לימינו.

שעות פתיחת המוזיאון
שעות פתיחת המוזיאון
שעות פתיחת המוזיאון
המוזיאון סגור היום
ימים ב'-ד׳ ושבת
10:00
-
16:00
ימי ה׳
10:00
-
18:00
ימי ו'
10:00
-
14:00
i
ביום א׳ המוזיאון סגור
פרטי יצירת קשר
פרטי יצירת קשר

מידע כללי

טלפון 02-6265333
פקס 02-6283418
דוא"ל contact@tod.org.il

 

מוקד ההזמנות

טלפון  2884*
שעות פעילות א׳ - ה׳ 9:00 - 15:00
דוא"ל boxoffice@tod.org.il
כיצד להגיע
כיצד להגיע


חניון קרתא / חניון ממילא


קו 38 לרחוב יצחק קריב (קו מעגלי מהרובע היהודי) | רחוב המלך דוד עם קווים 13, 18, 38


תחנת כיכר ספרא (עיריית ירושלים)

מדריכים קוליים
מדריכים קוליים

מדריך קולי (אודיוגייד) בעברית ובאנגלית כלול במחיר הכניסה למוזיאון. המדריך הקולי כולל בתוכו שלושה סיורים מלאים:

1. הדרכה קולית בתערוכת "הבנאים –זאת המנגינה שלנו"

2. "ירושלים ממעוף הציפור" - סיור בעקבות דגמים היסטוריים בחצר המצודה המציגים את ציר הזמן של ירושלים

3. "תעלומת ארמון הורדוס והקישלה" - סיור בעקבות תעלומות ארכיאולוגיות בחפיר המצודה ובמבנה הקישלה