מעבר לתוכן מרכזי

ביקור במגדל דוד

תערוכות מסקרנות, מסלולי סיור ייחודיים, וממצאים ארכיאולוגיים מרתקים

ברוכים הבאים למוזיאון מגדל דוד, השוכן באחד מהאתרים ההיסטוריים, החשובים והמרתקים בארץ ישראל – מצודת ירושלים. בימים אלו המוזיאון מחדש את פניו. דגם ירושלים במאה ה-19 נפתח למבקרים לאחר סגירה ממושכת לצרכי שימור וטיפול. תצוגת הקבע החדשה תפתח ב-1.6.2023.

ביום ירושלים, 18.5.2023 הכניסה למגדל דוד חינם לקהל הרחב בין השעות 21:00-9:00 (בשעות 21:00-20:00 תתאפשר כניסה לחפיר המצודה ולקישלה בלבד). אין צורך להזמין כרטיסים מראש.

כרטיס הכניסה למוזיאון כולל:

שני מסלולי סיור עצמאיים באוויר הפתוח לאורך החצר הארכאולוגית, החפיר, הקישלה ותצפית 360° יפיפיה ממגדל פצאל. הסיורים מלווים במדריך קולי. בנוסף לסיורים תוכלו להנות מערכת-סיור חוויתית לילדים "תעלומה במצודה".

תצפית מגדל פצאל- 360° על ירושלים

מסלול סיור באוויר הפתוח של חצר המצודה רחבת הידיים, מזמין את המבקרים להכיר את ירושלים ולגלות כיצד השתנו פניה לאורך ההיסטוריה. הסיור משמש כמעין חלון להיסטוריה העשירה של ירושלים וכולל תצפית מרהיבה וסיור בין ממצאים ארכיאולוגים ודגמים היסטוריים הממחישים את סיפור התפתחותה של העיר במהלך כ-3,000 שנות היסטוריה. לפרטים נוספים >

תעלומת ארמון הורדוס והקישלה

מסלול סיור המזמין את המבקרים למסע מרתק אל עברה של העיר, אל האירועים הגדולים והסיפורים שעיצבו את פני ההיסטוריה. בשנת 1999 ביצעה רשות העתיקות חפירה ארכיאולוגית נרחבת בקישלה בה נחשפו סודותיה של העיר מימי בית המקדש הראשון ועד ימינו. הסיור עובר דרך שרידי ארמון המלך הורדוס, מפעל יהודי מימי הביניים ובית המעצר שבקישלה, וכולל ממצאים נדירים, סיפורים ועדויות מרתקות. לפרטים נוספים >

תעלומה במצודה

ערכת משחק עצמאית בעקבות מפתח עתיק שנמצא בחפירות הארכיאולוגיות שנערכו במצודה. לפרטים נוספים >

פעילויות נבחרות (בתשלום):

מופעי לילה מרהיבים על החומות העתיקות

מופעים אור קוליים המגוללים את סיפורה של ירושלים באמצעות צלילים ומראות עוצמתיים.המופעים מיועדים לדוברי כל השפות ונגישים למוגבלים בתנועה המופעים מוקרנים באוויר הפתוח תחת כיפת השמיים משך כל מופע כ-40 דקות. לפרטים נוספים >

כרטיס טעימות יאללה באסטה בשילוב ביקור במגדל דוד

כרטיס ביקור במוזיאון מגדל דוד משולב עם כרטיס טעימות יאללה באסטה, כרטיס דמוי גלויה עם מפה של השוק במרכזה, המאפשרת שיטוט יעיל ברחבי השוק. בעזרת כרטיס הטעימות של השוק תוכלו לקבל טעימות מדוכנים שנבחרו על ידינו בקפידה ויאפשרו לכם ליהנות מחוויה קולינרית באחד השווקים האהובים בישראל. לפרטים נוספים >

* מומלץ לרכוש כרטיסים באתר האינטרנט לפני ההגעה למוזיאון.

תעריפי כניסה מגדל דוד מוזיאון ירושלים החדש החל מה-1.6.23
מבוגר אזרח ותיק * סטודנט ילד* נכה חיל*
ביקור במוזיאון 50 ₪ 25 ₪ 40 ₪ 25 ₪ 25 ₪ 25 ₪
מופעי הלילה החיזיון הלילה / המלך דוד 67 ₪ 62 ₪ 62 ₪ 57 ₪ 42 ₪ 42 ₪
כרטיס משולב ביקור יום במוזיאון + אחד ממופעי הלילה: החיזיון הלילי / המלך דוד 102 ₪ 80 ₪ 90 ₪ 75 ₪ 60 ₪ 60 ₪

* אזרח ותיק תושב ישראל בלבד  |  ילד מעל גיל 3 חייב בכרטיס למופעי הלילה  |  ילד מעל גיל 5 חייב בכרטיס כניסה למוזיאון

כרטיס משולב – טיילת החומות + כניסת יום: לפרטים אודות טיילת החומות לחצו כאן 

שאלות ותשובות

 • מוזיאון מגדל דוד הוא אתר היסטורי יוצא דופן בירושלים – ובעולם כולו. המוזיאון שוכן במצודת מגדל דוד, אחד מסמליה המרכזיים של ירושלים, ומגולל סיפור בן למעלה מ-3,000 שנה. מיקום המצודה – בנקודת החיבור בין מזרח למערב העיר, מבטא את הדיאלוג המתמשך שמתקיים בין ירושלים העתיקה לבין ירושלים המודרנית בת ימינו. מגדל דוד נישא מעל חומות העיר העתיקה, נצפה ממרחקים, ומקבל את באי העיר העתיקה בכניסה הראשית לעיר, משער יפו.
 • השם "מגדל דוד" מקורו בפירוש נוצרי שגוי של כתבי יוסף בן מתתיהו, וכן בכינוי המוסלמי של המצודה "מחראב נבי דאוד" במהלך השנים הדביקו מבקרים מארצות המערב את השם השגוי לצריח המסגד הטורקי, וכך מכונה הצריח עד היום. טעות זו נבעה מאותה טעות של היום. ריבוי ה"דוד" בירושלים. אנחנו ה- מגדל של ירושלים ועל כן אנו מגדל דוד.
 • מצודת מגדל דוד, היא המצודה שהגנה על ירושלים במשך אלפי שנים. כל מי ששלט בירושלים הוסיף למבנה המצודה בתקופתו: הורדוס בנה שלושה מגדלים עצומים, הגדול שבהם ניצב כאן עד היום – מגדל פצאל. בתקופה המוסלמית הקדומה שליטי ירושלים בנו כאן מצודה, ממנה תוכלו לראות עד היום במרכז החצר מגדל עגול בקוטר של כ-10 מטר. הצלבנים בנו כאן את ארמון המלך, הם הוסיפו מכלול כניסה מפואר וחפיר (יבש, בלי תנינים!). הממלוכים עיבו את קירות המצודה והוסיפו תוספות ארכיטקטוניות מתוחכמות ומתקדמות שהפכו את המצודה לסמל לעוצמה. בין התוספות המרשימות שנשארו מהתקופה הממלוכית תוכלו לראות עד היום את המגדל המשושה הצמוד למגדל פצאל. העות'מאנים הוסיפו למצודה שער מונומנטלי המוביל לכניסה המזרחית עד היום, וגם גשר אבן מפואר, מסגד פתוח, רחבת תותחים וכמובן המינרט, צריח המסגד המפורסם, המכונה מגדל דוד והפך לסמל העיר ירושלים. הבריטים הפכו את חדרי המצודה לאולמות תצוגה והם למעשה היו הראשונים שהשתמשו במצודת מגדל דוד לא למטרות הגנה וביצורים, אלא למטרות שלום – להצגת תערוכות ולקיום אירועי תרבות. בשנת 1989 נפתח מוזיאון מגדל דוד ומאז ועד היום החצר הארכיאולוגית מארחת בשטחה מבקרים מכל העולם שבאים לגלות את סיפורה של ירושלים. אז למעשה – כולם בנו את המקום הזה. וכולם מוזמנים להיכנס, חצר המצודה רחבה ויש בה המון פינות ישיבה ומרחבי דשא מוצלים – בואו לסיור היסטורי מרתק או סתם לפיקניק בשעות הנעימות של אחר הצהריים בין מגדל מימי בית המקדש השני לבור מים ביזנטי.  
 • כן! ילדים נהנים להסתובב על חומות המצודה, להביט בין החרכים ולטפס על המגדלים. כמו כן מופעי הלילה שלנו מתאימים לילדים מגיל שלוש. מומלץ להתעדכן באתר שלנו בכל האירועים המיוחדים שיש לנו להציע לאורך השנה.
 • בחניון קרתא או בחניון ממילא הסמוכים
 • הכניסה למגדל דוד ממוקמת בשער הכניסה ההיסטורי הממוקם במזרח. הוראות הגעה לנכנסים משער יפו: מול שער יפו תראו את חומות המצודה. הקיפו את המצודה מצד שמאל (מזרח) עד שתראו את מדרגות שער הכניסה.
 • המצודה היא אתר ארכיאולוגי ששימש במשך אלפי שנים כמבצר שהגן על יושביו מפני תוקפים מבחוץ ולכן נבנה מלכתחילה כאתר לא נגיש. עם זאת, מוזיאון מגדל דוד מקדיש תשומת לב רבה להנגשת האתר וחלקים ממסלול הביקור נגישים. בשל עבודות בינוי המתקיימות ברחבי מגדל דוד בימים אלה יש שינויים בנגישות האתר. למידע נוסף ומופרט יש לפנות למוקד ההזמנות 2884* שני מופעי הלילה מונגשים לאנשים עם מוגבלות בניידות. מומלץ להתקשר ולעדכן מראש את מוקד ההזמנות אילו התאמות נדרשות. החיזיון הלילי מונגש על-ידי תיאור קולי עבור אנשים עם עיוורון ולקויות ראייה, לתיאום התקשרו למוקד ההזמנות 2884*  
 • בהחלט! המוזיאון משתף פעולה עם כל מועדוני הלקוחות הגדולים שם תוכלו למצוא הנחות לכרטיסי הכניסה למוזיאון, למופעי הלילה ולאירועים מיוחדים. בנוסף, ללנים במלונות ירושלים המוזיאון מציע 15% לכניסה למוזיאון / למופעי הלילה בהצגת ברושור ההנחה אותו תוכלו למצוא במלון עצמו.
 • כניסה למוזיאון: מבוגר: 50 ₪ | ילד (5-18) 25 ₪ | אזרח ותיק 25 ₪ | סטודנט 40 ₪ כרטיסים למופעי הלילה: מבוגר: 67 ₪ | ילד (3-18) 57 ₪ | אזרח ותיק 62 ₪ | סטודנט 62 ₪ כרטיס משולב למוזיאון ולמופעי הלילה: מבוגר 102 ₪ | ילד (3-18) 75 ₪| אזרח ותיק: 80 ₪ | סטודנט 90 ₪  
 • מופע החיזיון הלילי מציג את סיפוריה ופניה הרבים של ירושלים נשזרים בתוך מיצג מולטי־מדיה עוצמתי ורב-חושי. המופע האור־קולי מוביל את הצופים אחורה בזמן למחוזות היסטוריים ולאירועים משמעותיים, שעיצבו את פניה של העיר. מופע המלך דוד מספר את סיפור חייו של הנער דוד, שהפך למלך ולמנהיג רב השפעה לדורי־דורות, מתעורר לחיים ומוקרן על חומת מצודת דוד ובינות שרידי התקופות השונות. במעין סגירת מעגל מוקרן סיפורו על אבני ירושלים, העיר שהקים ובנה בעצמו לפני אלפי שנים.
 • הישיבה חופשית ויש מקום לכולם. מכל מקומות הישיבה ניתן לראות את החיזיון במלואו.

מידע נוסף

 • שעות פתיחת המוזיאון

  שעות פתיחת המוזיאון
  א'-ה'  16:00 – 09:00
  שישי  14:00 – 09:00
  שבת  16:00 – 09:00

  *ניתן להישאר עד שעה אחרי הסגירה

   

 • פרטי יצירת קשר

  מידע כללי

  טלפון 02-6265333
  פקס 02-6283418
  דוא"ל [email protected]

  מוקד ההזמנות

  טלפון 2884*
  שעות פעילות א׳ – ה׳ 9:00 – 15:00
  דוא"ל [email protected]

 • כיצד להגיע

  חניה:
  חניון קרתא / חניון ממילא

  אוטובוס:
  קו 38 לרחוב יצחק קריב (קו מעגלי מהרובע היהודי) | רחוב המלך דוד עם קווים 13, 18, 38

  הרכבת הקלה:
  תחנת כיכר ספרא (עיריית ירושלים)

שדרגו את הביקור בירושלים