מעבר לתוכן מרכזי
מגדל דוד

כניסה למוזיאון

תצוגת קבע חדשה, גלריות חדשניות וממצאים ארכאולוגיים מרתקים

ברוכים הבאים למגדל דוד מוזיאון ירושלים החדש, השוכן באחד מהאתרים ההיסטוריים החשובים והמרתקים בישראל – מצודת מגדל דוד. במוזיאון תצוגת קבע חדשה המונה 10 גלריות שמשלבות טכנולוגיה חדשנית, מיצגים אינטראקטיביים, ממצאים ארכאולוגיים וחפצים עתיקים.

שעות הפתיחה:
יום א' בין 12:00 ל-20:00
ימים ב'-ה' + שבת בין 9:00 ל-17:00
יום ו' בין 9:00 ל-15:00
*הקופות פתוחות עד שעה לפני הסגירה


>>
ביום ראשון 7.7 המוזיאון ייסגר בשעה 17:00
ביום ראשון 30.6, בימי שני 1.7 ו-8.7, ובימי רביעי 3.7 ו-10.7, המוזיאון ייסגר בשעה 16:00

כרטיס הכניסה למוזיאון כולל:

ביקור בתצוגת הקבע החדשה של המוזיאון, כניסה לחפיר, עלייה לתצפית מגדל פצאל – 360° על ירושלים, ושיטוט בחצר המצודה. כמו כן, הכרטיס כולל סיור מודרך במוזיאון – בהרשמה מראש או על בסיס מקום פנוי. להרשמה לסיור הכנסו לכאן.

שימו לב: הכניסה החדשה למוזיאון ממוקמת מימין לרחבת היציאה משדרות ממילא. חפשו את שלושת הדגלים האדומים עם שם המוזיאון.

הכניסה החדשה למוזיאון ממוקמת מימין לרחבת היציאה משדרות ממילא

לסיורים מודרכים במוזיאון לחצו כאן

פעילויות נבחרות (בתשלום):

מופעי לילה על החומות העתיקות

מופעים אור קוליים המגוללים את סיפורה של ירושלים באמצעות צלילים ומראות המוקרנים על חומות המצודה. המופעים מיועדים לדוברי כל השפות ונגישים למוגבלים בתנועה, ומוקרנים באוויר הפתוח תחת כיפת השמיים. משך כל מופע כ-40 דקות לפרטים נוספים >

הרפתקה במבצר הזמן

משחק בריחה ברחבי המצודה – 11 תחנות המשלבות חידות ומשימות לכל המשפחה, וכניסה לגלריות החדשות. לרכישה בקופות המוזיאון לפרטים נוספים >

ועכשיו גם באופן מקוון! הרפתקה במבצר הזמן – משחק הבריחה האינטראקטיבי של מגדל דוד מגיע אליכם הביתה. לכל הפרטים >

כרטיס טעימות יאללה באסטה בשילוב ביקור במגדל דוד

כרטיס ביקור במוזיאון מגדל דוד משולב עם כרטיס טעימות יאללה באסטה, כרטיס דמוי גלויה עם מפה של השוק במרכזה, שמאפשרת שיטוט יעיל ברחבי השוק. בעזרת כרטיס הטעימות של השוק תוכלו לקבל טעימות מדוכנים שנבחרו על ידינו בקפידה ויאפשרו לכם ליהנות מחוויה קולינרית באחד השווקים האהובים בישראל. ניתן לרכוש את הכרטיס בקופות המוזיאון. לפרטים נוספים >

* מומלץ לרכוש כרטיסים באתר האינטרנט לפני ההגעה למוזיאון.

תעריפי כניסה מגדל דוד מוזיאון ירושלים החדש החל מה-1.1.24
מבוגר אזרח ותיק * סטודנט ילד* נכה חיל*
ביקור במוזיאון 50 ₪ 25 ₪ 40 ₪ 25 ₪ 25 ₪ 25 ₪
מופעי הלילה החיזיון הלילי / המלך דוד 67 ₪ 62 ₪ 62 ₪ 57 ₪ 42 ₪ 42 ₪
כרטיס משולב 1 ביקור יום במוזיאון + אחד ממופעי הלילה: החיזיון הלילי / המלך דוד 102 ₪ 80 ₪ 90 ₪ 75 ₪ 60 ₪ 60 ₪
כרטיס משולב 2 | החל מה-17.3 משולב כניסה למוזיאון וטיילת החומות 60 ₪ 30 ₪

* אזרח ותיק תושב ישראל בלבד  |  ילד בגיל 3-18 חייב בכרטיס למופעי הלילה  |  ילד בגיל 5-18 חייב בכרטיס כניסה למוזיאון

שאלות ותשובות

 • מגדל דוד מוזיאון ירושלים הוא אתר היסטורי יוצא דופן בירושלים – ובעולם כולו. המוזיאון שוכן במצודת מגדל דוד, אחד מסמליה המרכזיים של ירושלים, ומגולל סיפור בן למעלה מ-3,000 שנה. מיקום המצודה – בנקודת החיבור בין מזרח למערב העיר, מבטא את הדיאלוג המתמשך שמתקיים בין ירושלים העתיקה לבין ירושלים המודרנית בת ימינו. מגדל דוד נישא מעל חומות העיר העתיקה, נצפה ממרחקים, ומקבל את באי העיר העתיקה בכניסה הראשית לעיר, משער יפו.
 • השם "מגדל דוד" מקורו בפירוש נוצרי שגוי של כתבי יוסף בן מתתיהו, וכן בכינוי המוסלמי של המצודה "מחראב נבי דאוד" במהלך השנים הדביקו מבקרים מארצות המערב את השם השגוי לצריח המסגד הטורקי, וכך מכונה הצריח עד היום. טעות זו נבעה מאותה טעות של היום. ריבוי ה"דוד" בירושלים. אנחנו ה- מגדל של ירושלים ועל כן אנו מגדל דוד.
 • מצודת מגדל דוד, היא המצודה שהגנה על ירושלים במשך אלפי שנים. כל מי ששלט בירושלים הוסיף למבנה המצודה בתקופתו: הורדוס בנה שלושה מגדלים עצומים, הגדול שבהם ניצב כאן עד היום – מגדל פצאל. בתקופה המוסלמית הקדומה שליטי ירושלים בנו כאן מצודה, ממנה תוכלו לראות עד היום במרכז החצר מגדל עגול בקוטר של כ-10 מטר. הצלבנים בנו כאן את ארמון המלך, הם הוסיפו מכלול כניסה מפואר וחפיר (יבש, בלי תנינים!). הממלוכים עיבו את קירות המצודה והוסיפו תוספות ארכיטקטוניות מתוחכמות ומתקדמות שהפכו את המצודה לסמל לעוצמה. בין התוספות המרשימות שנשארו מהתקופה הממלוכית תוכלו לראות עד היום את המגדל המשושה הצמוד למגדל פצאל. העות'מאנים הוסיפו למצודה שער מונומנטלי המוביל לכניסה המזרחית עד היום, וגם גשר אבן מפואר, מסגד פתוח, רחבת תותחים וכמובן המינרט, צריח המסגד המפורסם, המכונה מגדל דוד והפך לסמל העיר ירושלים. הבריטים הפכו את חדרי המצודה לאולמות תצוגה והם למעשה היו הראשונים שהשתמשו במצודת מגדל דוד לא למטרות הגנה וביצורים, אלא למטרות שלום – להצגת תערוכות ולקיום אירועי תרבות. בשנת 1989 נפתח מוזיאון מגדל דוד ומאז ועד היום החצר הארכיאולוגית מארחת בשטחה מבקרים מכל העולם שבאים לגלות את סיפורה של ירושלים. אז למעשה – כולם בנו את המקום הזה. וכולם מוזמנים להיכנס, חצר המצודה רחבה ויש בה המון פינות ישיבה ומרחבי דשא מוצלים – בואו לסיור היסטורי מרתק או סתם לפיקניק בשעות הנעימות של אחר הצהריים בין מגדל מימי בית המקדש השני לבור מים ביזנטי.
 • כן! ילדים נהנים להסתובב על חומות המצודה, להביט בין החרכים ולטפס על המגדלים. כמו כן מופעי הלילה שלנו מתאימים לילדים מגיל שלוש. מומלץ להתעדכן באתר שלנו בכל האירועים המיוחדים שיש לנו להציע לאורך השנה.
 • בחניון קרתא או בחניון ממילא הסמוכים
 • הכניסה החדשה למוזיאון ממוקמת מימין לרחבת היציאה משדרות ממילא. חפשו את שלושת הדגלים האדומים עם שם המוזיאון.
 • המצודה היא אתר ארכיאולוגי ששימש במשך אלפי שנים כמבצר שהגן על יושביו מפני תוקפים מבחוץ ולכן נבנה מלכתחילה כאתר לא נגיש. עם זאת, מוזיאון מגדל דוד מקדיש תשומת לב רבה להנגשת האתר וחלקים ממסלול הביקור נגישים. בשל עבודות בינוי המתקיימות ברחבי מגדל דוד בימים אלה יש שינויים בנגישות האתר. למידע נוסף ומופרט יש לפנות למוקד ההזמנות 2884* שני מופעי הלילה מונגשים לאנשים עם מוגבלות בניידות. מומלץ להתקשר ולעדכן מראש את מוקד ההזמנות אילו התאמות נדרשות. החיזיון הלילי מונגש על-ידי תיאור קולי עבור אנשים עם עיוורון ולקויות ראייה, לתיאום התקשרו למוקד ההזמנות 2884*
 • בהחלט! המוזיאון משתף פעולה עם כל מועדוני הלקוחות הגדולים שם תוכלו למצוא הנחות לכרטיסי הכניסה למוזיאון, למופעי הלילה ולאירועים מיוחדים. בנוסף, ללנים במלונות ירושלים המוזיאון מציע 15% לכניסה למוזיאון / למופעי הלילה בהצגת ברושור ההנחה אותו תוכלו למצוא במלון עצמו.
 • כניסה למוזיאון: מבוגר: 50 ₪ | ילד (5-18) 25 ₪ | אזרח ותיק 25 ₪ | סטודנט 40 ₪ כרטיסים למופעי הלילה: מבוגר: 67 ₪ | ילד (3-18) 57 ₪ | אזרח ותיק 62 ₪ | סטודנט 62 ₪ כרטיס משולב למוזיאון ולמופעי הלילה: מבוגר 102 ₪ | ילד (3-18) 75 ₪| אזרח ותיק: 80 ₪ | סטודנט 90 ₪
 • מופע החיזיון הלילי מציג את סיפוריה ופניה הרבים של ירושלים נשזרים בתוך מיצג מולטי־מדיה עוצמתי ורב-חושי. המופע האור־קולי מוביל את הצופים אחורה בזמן למחוזות היסטוריים ולאירועים משמעותיים, שעיצבו את פניה של העיר. מופע המלך דוד מספר את סיפור חייו של הנער דוד, שהפך למלך ולמנהיג רב השפעה לדורי־דורות, מתעורר לחיים ומוקרן על חומת מצודת דוד ובינות שרידי התקופות השונות. במעין סגירת מעגל מוקרן סיפורו על אבני ירושלים, העיר שהקים ובנה בעצמו לפני אלפי שנים.
 • הישיבה חופשית ויש מקום לכולם. מכל מקומות הישיבה ניתן לראות את החיזיון במלואו.

מידע נוסף

 • שעות פתיחת המוזיאון

  שעות פתיחת המוזיאון

  א' 20:00-12:00
  ב'-ה' + שבת 17:00-9:00
  ו' 15:00-9:00

  • הקופות פתוחות עד שעה לפני הסגירה

 • פרטי יצירת קשר

  מידע כללי

  טלפון 02-6265333
  פקס 02-6283418
  דוא"ל [email protected]

  מוקד ההזמנות

  טלפון 2884*
  שעות פעילות א׳-ה׳ 16:00-9:00
  דוא"ל [email protected]

 • כיצד להגיע

  חניה:
  חניון קרתא / חניון ממילא

  אוטובוס:
  קו 38 לרחוב יצחק קריב (קו מעגלי מהרובע היהודי) | רחוב המלך דוד עם קווים 13, 18, 38

  הרכבת הקלה:
  תחנת כיכר ספרא (עיריית ירושלים)

שדרגו את הביקור בירושלים