מעבר לתוכן מרכזי

פארק טדי - הקרן לירושלים

פארק טדי – הקרן לירושלים

פארק טדי הוקם על ידי הקרן לירושלים למרגלות חומות העיר העתיקה ומגדל דוד ונחשב היום לאחת מנקודות התיירות הבולטות והאהובות בעיר. הפארק מנציח את פועלו של טדי קולק – מי שהיה ראש העיר ירושלים משך 28 שנים ומייסד הקרן לירושלים – באמצעות שמונה תחנות הפזורות ברחבי הפארק ומספרות את סיפור חייו.

פארק טדי, שהוא חלק מגני מיטשל ומגן לאומי סובב חומות ירושלים, משתרע על שטח של כ-11 דונם. במרכז הפארק הוקמה מזרקה חדשנית המשלבת בהופעתה המרהיבה מים, מוזיקה ואור. מופע המזרקה כולל 256 זרנוקי מים וכ-1,800 גופי תאורה ומוזיקה מקורית שמנגנת תזמורת ירושלים החדשה.

בפארק גם מרכז מבקרים המספר את סיפור בנייתה של ירושלים המודרנית בתקופת כהונתו של טדי קולק והוא פתוח בחינם לציבור הרחב. במרכז המבקרים ניתן לראות פריטים שנמצאו על שולחנו של טדי קולק, תמונות היסטוריות של קולק עם אישים מפורסמים מכל העולם וכן לצפות בסרט תלת מימד המוקרן בפירמידת זכוכית ומספר על התפתחותה של העיר.

בשטח הפארק נמצאת גם באר משאלות עשויה אבן ירושלמית, שעון שמש שתוכנן על ידי האמן הישראלי הבינלאומי מתי גרינברג, פסלים סביבתיים, מבנה היסטורי ששוחזר ואמת מים. הפארק נגיש לנכים, לאנשים עם מוגבלויות ראייה ולעגלות ילדים ותינוקות.

שעות המופעים

כל שעה עגולה בין השעות 10:00-17:00
מופעי הערב בשעה 20:00 ו-21:00

אורך המופע: כחצי שעה

ימים א'-שבת:

פעילות הפארק: קיץ – 07:00-22:00 / חורף – 07:00-22:00

שעות פתיחת מרכז המבקרים:
א-ה 10:00-17:00
ו 10:00-15:00
שבת סגור

הכניסה חינם

מגדל דוד

כניסה למוזיאון

תצוגת קבע חדשה, גלריות חדשניות וממצאים ארכאולוגיים מרתקים