מעבר לתוכן מרכזי

החיזיון הלילי

כיצד מספרים סיפור בן אלפי שנים, רצוף באירועים שעיצבו את ההיסטוריה של ירושלים?

בואו לראות, לשמוע ולחוות בחיזיון אור־קולי חדשני, המוקרן על חומת מצודת מגדל דוד, בין שביליה הנסתרים ושרידיה העתיקים. דמויות מוחשיות, סאונד מקורי ותסריט קצבי ומלוטש חוברים לחוויה יוצאת דופן, המאפשרת לצופים לצאת למסע היסטורי בן אלפי שנים. באמצעות מערכת מקרן לייזר מתוחכמת וחדשנית עולות דמויות וירטואליות של מלכים שקמו ונפלו, מבנים מקודשים שנבנו על אדמתה של העיר, צבאות שלחמו למענה, וכן תרבויות, דתות ומיתוסים שצמחו מתוכה. מוזמנים לצפות ולהתרגש מסיפוריה המרתקים והייחודיים של ירושלים, שמתעוררים לחיים על רקע תפאורת העיר העתיקה. החיזיון מוקרן בשפה בין־לאומית של סאונד ומראות, ומתאים לכל אחד ואחת, בכל גיל, מכל דת ומכל לאום.החיזיון הלילי מונגש על-ידי תיאור קולי עבור אנשים עם עיוורון ולקויות ראייה.

מופע חיזיון בנחת – ביום רביעי הראשון בכל חודש, מידי חודש! בשעה 20:00. מופע לילי משלב ומונגש לבוגרים וילדים עם צרכים מיוחדים
חיזיון בנחת הוא אירוע חינוכי וחברתי בהשתתפות קהל המאמין כי גם לילדים ובוגרים עם צרכים מיוחדים מגיע ליהנות מאירועי תרבות ופנאי כשווים בין שווים, כל שנדרש מהסביבה הוא סבלנות סובלנות קבלה והכלה. המיזם נשען על המודל העולמי Relaxed Performances המיושם בהצלחה רבה במדינות רבות בעולם. חיזיון בנחת הוא מופע לילה המוקרן כרגיל לקהל הרחב ואנו במוזיאון מגדל דוד בסיוע אנשי מקצוע מבצעים מספר התאמות על מנת למקסם את החוויה, וליצור את התנאים הנוחים ביותר עבור הילדים והבוגרים.

לשם כך הקצינו חדר מנוחה – חדר שקט אליו יוכלו להגיע במידת הצורך, להירגע, לווסת את עצמם ולחזור למופע כשהם ערוכים ומוכנים להמשך. אוזניות מותאמות לוויסות רעשים*, ומקומות ישיבה שמורים ונגישים על פי הצורך. בנוסף, החיזיון הלילי מונגש לאנשים עם עיוורון ולקות ראייה באמצעות תיאור קולי. חיזיון בנחת הוא אירוע חינוכי חברתי במיוחד, אנא קבלו בהבנה ובסבלנות הפרעה כלשהי במהלך המופע כי אפשר וצריך להינות יחד, לא צריך בנפרד.

*מספר האוזניות מוגבל, במידה ויש צורך, מומלץ להביא אוזניות מהבית

*בשל אופי המופע ותנאי המקום לא תתאפשר כניסה למאחרים. יש לקחת בחשבון עומסי תנועה והחניה המאפיינים את סביבת העיר העתיקה ולתכנן את ההגעה בהתאם

להזמנות : *2884 | [email protected] | למידע נוסף על נגישות במוזיאון

כמה פרטים חשובים

 • מחיר

  מחיר

  מבוגר 67 ₪ | ילד (3-18) 57 ₪
  אזרח ותיק 62 ₪ | סטודנט 62 ₪ | חייל/מחזיק תעודת נכה 42 ₪

 • מזג אויר

  מזג אוויר

  החיזיון מתקיים תחת כיפת השמיים,
  מומלץ בכל עונות השנה להצטייד בלבוש חם.

  המופע לא יתקיים במזג אוויר סוער
  במידה והמופע מבוטל, נמסרת הודעה לכל המשתתפים

 • זמן

  משך המופע

  המופע אורך כ-40 דקות

  יש להגיע לקופות לפחות 15 דק'
  לפני תחילת המופע

שדרגו את הביקור בירושלים