סיורים במגדל דוד

אנשים

סיורים בעקבות אנשים שעשו היסטוריה בירושלים

ירושלים התברכה בדמויות רבות שפעלו למען העיר, וירושלים הטביעה את חותמן על אישיותן ויצירתן. דמויות פוליטיות, דמויות רוחניות, מבקרים ועולי רגל. אנשים שחיו בתקופות שונות, בני עמים ודתות שונות. דמויות שהפכו למיתולוגיות ודמויות שנותרו בשוליים של הזיכרון ההיסטורי.

בסדרת הסיורים החדשה נצא בעקבות האנשים ונכיר מקומות, תקופות וסיפורים בחיי העיר.


 

דוב יוסף I בחזרה אל ימי המצור והצנע

יום חמישי, 16.5.2019 I בשעה 17:00

דוב יוסף, זכור לרבים כ"שר הצנע" מתקופת כהונתו כשר האספקה והקיצוב בין השנים 1949-1950 אך פעילותו הציבורית והציונית השתרעה על פני שנים ארוכות.

בסיור בעקבותיו נבקר במרכז העיר במקום בו שכן משרדו, נמשיך אל אתרים חשובים בהם פעל, ביניהם בניין הסוכנות היהודית ובניין הכנסת הישנה, בית פרומין. נגיע לשכונת רחביה בה התגורר לאחר שעלה לארץ מקנדה ולביתו ברחוב אלחריזי הבנוי בסגנון ארכיטקטוני ייחודי ושונה משאר בתי השכונה.

מדריך: דורון אורן

90 ₪ מבוגר / 80 ₪ א. ותיק וסטודנט

  • אורך הסיור: שלוש שעות
  • מקום המפגש יימסר בעת ההזמנה
להזמנת כרטיסים >>

עומר בן אל ח'טאב I כובש וח'ליפה

יום חמישי, 6.6.2019 I בשעה 17:00

עֻמַר בִן אלְחַ'טַּאב נחשב למייסד האימפריה המוסלמית. לאחר שכבש את ירושלים, שם קץ לשלטון הנוצרי בארץ ישראל וקידש מחדש את הר הבית.

בסיור בעקבותיו נשמע על "חוזה עמר", על יחסו לנוצרים וכיצד מצא את המקומות הקדושים על הר הבית לאחר מאות שנים של שלטון – נוצרי בירושלים. נתחיל את הסיור במגדל דוד שם נעסוק במסורת המוסלמית, נמשיך לכיוון כנסיית הקבר ומסגד עומר ברובע הנוצרי הקרוי על שמו, ונסיים בתצפית על הר הבית והארמונות האומאיים.

מדריך: דר' עמיחי שוורץ

90 ₪ מבוגר / 80 ₪ א. ותיק וסטודנט

  • אורך הסיור: שלוש שעות
  • מקום המפגש יימסר בעת ההזמנה
להזמנת כרטיסים >>