מעבר לתוכן מרכזי

משחקי רחוב

חוויה אדריכלית-אינטראקטיבית על-פי ספריו של אדריכל דוד קרויאנקר. תערוכה

כמה פרטים חשובים

 • תאריכון

  תאריך

  א-ה 16:00-9:00

 • מחיר

  מחיר

  כלול במחיר הכניסה למוזיאון

 • מדריך

  מיקום

  מגדל דוד מוזיאון ירושלים

תערוכה ייחודית בגלריה המתחלפת שלנו: 'משחקי רחוב', חוויה אדריכלית אינטראקטיבית על-פי ספריו של אדריכל דוד קרויאנקר.

ירושלים נגלית לנו כתצרף אבן צורני ועשיר של חזיתות בניינים, כיכרות ורחובות. כדי להבחין בין מרכיבי התצרף ולזהות את המשמעויות ההיסטוריות-תרבותיות הגלומות בהם, נדרשת התבוננות מעמיקה מבעד לשכבות האבן העוטפות את העיר, שכבות המספרות רובד נוסף בסיפורה של ירושלים – האדריכלות שלה.

התערוכה חוקרת את האדריכלות הייחודית של ירושלים על מגוון סגנונותיה האדריכליים, מהמאה ה-16 ועד ימינו. הבניינים והרחובות הירושלמיים משקפים את התרומה האדריכלית של הלאומים, הדתות והעדות שחיו ופעלו בעיר זה לצד זה לאורך השנים.

במסגרת התערוכה יוצגו איורים של בניינים ושל פרטים אדריכליים המייצגים את חומת העיר העתיקה ושעריה ואת חמשת הרחובות הירושלמיים שבתערוכה: רחוב מאה שערים, רחוב הנביאים, רחוב יפו, רחוב רמב"ן ורחוב עמק רפאים. המידע נבחר מתוך ספריו של האדריכל דוד קרויאנקר, החוקר ומתעד את אדריכלות ירושלים מזה חמישה עשורים.

איורי הדלתות, החלונות, השערים ועיטורי האבן שבתערוכה חוברים למילון חזותי המאפשר למבקרים לחפש, לגלות, להתעמק וליצור חיבורים חדשים. התערוכה מזמינה את המבקרות והמבקרים להכיר את המילון החזותי וליצור באמצעותו בניין חדש, שיחבור לתצרף ירושלמי יצירתי-אינטראקטיבי. מסכי המגע המדמים שולחנות שרטוט אדריכליים מאפשרים שיטוט במרחב העירוני, היכרות עם האדריכלות הייחודית ויצירת בניין ירושלמי תוך התנסות בכלים טכנולוגים חדשניים. כל בניין שייצרו המבקרים בתערוכה ישתלב ברחוב ירושלמי חדש, פרי יצירתם המשותפת של המבקרים. הרחוב האינטראקטיבי המשתנה יוצג על הקירות ההיקפיים של החלל במהלך חודשי התערוכה.

סדנת יצירה לילדים בהשראת התערוכה

כולל חוברות צביעה, משחק רצפה ענק, וכן ערכת יצירה לבניית רחוב ירושלמי, במחיר סמלי של 15 ש"ח למשתתף/ת.

מחיר: 15 ₪ לילד/ה, מבוגרים ללא תשלום נוסף | רכישה בקופות המוזיאון

דפי צביעה לילדים

דפי צביעה על-פי תערוכת משחקי רחוב. בקבצים ישנם מבנים ופריטים אדריכליים מן הרחובות המשתתפים בתערוכה. מוזמנים להדפיס לילדים בבית

קרדיט צילום: יואב כהן

אוצרת: אדריכלית דנה גורדון
מנהל קריאייטיב ומדיה דיגיטלית: יואב כהן

ניתן לבטל כרטיסים שנרכשו באתר בתוך 14 ימים מביצוע העסקה ובתנאי שהביטול לא ייעשה פחות מ-7 ימי עסקים ממועד הפעילות. ביטול כרטיסים יתקבל בכתב בלבד במייל [email protected] | הסיור מותנה במינימום נרשמים. מגדל דוד שומר לעצמו את הזכות לבטל את הסיור מכל סיבה שהיא בהתראה של לכל הפחות יומיים מראש, תוך הצעת מועד ו/או מוצר חלופי

צרו קשר

*השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה.

תודה לך!

ההודעה שלך נשלחה, ניצור איתך קשר בהקדם האפשרי.

שדרגו את הביקור בירושלים