מעבר לתוכן מרכזי
התנדבות גדול

סיורים עצמאיים באמצעות מדריך קולי

במשך מאות שנים שטח מצודת מגדל-דוד היה שער הכניסה לירושלים. בשטח המצודה התגוררו במשך דורות שליטי העיר והושקעו בה מאמצים אדריכליים, וסביב חומותיה נערכו קרבות והתרחשו רגעים היסטוריים מכריעים. בחצר המצודה ובין חומותיה אפשר לראות ממצאים ארכיאולוגיים ומבניים מהתקופות השונות ולהכיר מקרוב את הסיפור העשיר של ירושלים.

בואו לסייר בשני סיורים מדריך קולי:

ירושלים ממעוף הציפור – מסלול סיור באוויר הפתוח של חצר המצודה רחבת הידיים, מזמין את המבקרים להכיר את ירושלים ולגלות כיצד השתנו פניה לאורך ההיסטוריה. הסיור משמש כמעין חלון להיסטוריה העשירה של ירושלים וכולל תצפית מרהיבה וסיור בין ממצאים ארכיאולוגים ודגמים היסטוריים הממחישים את סיפור התפתחותה של העיר במהלך כ-3,000 שנות היסטוריה.

ארמון הורדוס והקישלה – מסלול סיור המזמין את המבקרים למסע מרתק אל עברה של העיר, אל האירועים הגדולים והסיפורים שעיצבו את פני ההיסטוריה. בשנת 1999 ביצעה רשות העתיקות חפירה ארכיאולוגית נרחבת בקישלה בה נחשפו סודותיה של העיר מימי בית המקדש הראשון ועד ימינו. הסיור עובר דרך שרידי ארמון המלך הורדוס, מפעל יהודי מימי הביניים ובית המעצר שבקישלה, וכולל ממצאים נדירים, סיפורים ועדויות מרתקות.

הקישלה

ארמון הורדוס והקישלה

האירועים ההיסטוריים שעיצבו את דמותה של ירושלים נחשפים במעמקי האדמה

ירושלים ממעוף הציפור

ירושלים ממעוף הציפור

מסלול סיור חדש בין דגמים היסטוריים המציגים את ציר הזמן של ירושלים